Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

22 września dzień bez samochodu. Dla kogo darmowa komunikacja miejska?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Tomasz Czachorowski Dzień bez samochodu to międzynarodowa kampania obchodzona każdego roku 22 września. Tego dnia w wielu miastach w całej Polsce właściciele samochodów lub wszyscy podróżni mogą bezpłatnie podróżować komunikacją miejską.

Co roku 22 września w wielu miastach w całej Polsce obchodzony jest Dzień bez samochodu. Wydarzenie to kończy Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, który w założeniu ma promować w miastach alternatywne wobec aut środki transportu takie jak komunikacja miejska, czy rowery.

Zobacz także: Właściwe ciśnienie w oponie

W Dniu bez samochodu 22 września w wielu polskich miastach kierowcy lub wszyscy pasażerowie będą mogli bezpłatnie podróżować komunikacją miejską za darmo.

Przed wyjściem z domu warto upewnić się czy i na jakich zasadach komunikacja w danym mieście 22 września jest bezpłatna.

W Warszawie 22 września pojedziemy transportem zbiorowym za darmo  Podobnie jak w stolicy, 22 września Kraków zaprosi, aby za darmo jeździć transportem zbiorowym. Podobnie będzie w Poznaniu, lecz tam, aby nie kupować biletu, trzeba będzie mieć przy sobie dowód rejestracyjny samochodu. 

Darmowe przejazdy - dla wszystkich lub jedynie dla posiadaczy dowodów rejestracyjnych - w Dniu bez Samochodu zostaną wprowadzone także m.in. w Aglomeracji Śląskiej, Rzeszowie, Gorzowie Wielkopolskim, Kielcach, Słupsku czy Bielsku-Białej. 

Zobacz także: Peugeot 308 w odmianie kombi

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Edward (gość)

    Zaiste genialny pomysł w czasie pandemii pytanie o ile wzrośnie liczba zakażonych po przejazdach w zatłoczonych autobusach i tramwajach

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości