Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38931 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Imprezy

25 lat Mazdy MX-5

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Mazda Mazda MX-5 obchodzi w tym roku 25-lecie produkcji. Roadster produkowany od 1989 r. został wpisany do Księgi rekordów Guinnessa jako najlepiej sprzedający się dwumiejscowy samochód sportowy w historii. Do dnia dzisiejszego wyprodukowano ponad 940 000 egzemplarzy tego kultowego modelu.

Mazda Motor Poland, we współpracy z MX-5 Klub Polska, uczciła 25-lecie modelu organizując ogólnopolski zlot, który odbył sięFot: Mazda14 czerwca na torze Jastrząb k. Radomia. Imprezę poprowadzili Anna Dereszowska i Patryk Mikiciuk.

Łącznie w spotkaniu wzięło udział 250 Mazd MX-5, co potwierdza, ze ten model ma zorganizowaną społeczność i liczne grono wielbicieli, którzy cenią sobie wspólne spędzanie czasu i wspólne wyjazdy.

O znalezienie dwóch identycznych samochodów było trudno. Klubowicze dumnie prezentowali swoje MX-5, podkreślając własny wkład w jak najlepsze utrzymanie samochodów, nawet tych 25-letnich, i staranne przygotowanie ich do startów w wyścigach. Maski najmocniejszych samochodów skrywały  turbodoładowane silniki o mocy sięgającej nawet 380 KM.

Fot: MazdaWiększość zlotowiczów spróbowało swoich sił w próbach sprawnościowych na torze. Ćwiczyli panowanie nad autem na macie poślizgowej, jazdę w alkogoglach i z talerzem stewarda, brali udział w szkoleniu pierwszej pomocy i mogli sprawdzić moc swoich MX-5 na hamowni.

Dodatkową atrakcją był co-drive z Tomaszem Kucharem, który dostarczył pasażerom niezapomnianych sportowych wrażeń, szybko pokonując trudne sekwencje zakrętów. Dzieci kolorowały MX-5 swoich marzeń i mogły spróbować swoich sił na mini torze MX-5. Nie zabrakło urodzinowego tortu i wielkiego napisu złożonego z samochodów. Uczestnicy zlotu wspólnie ułożyli również zdjęcie z 500 fragmentów, a dzięki sygnałowi radiowemu udało się posłuchać symfonii 250 aut grających utwór zespołu AC/DC – Highway to Hell. Zlotowicze stworzyli poza tym Mazdę MX-5 ze swoich marzeń zapisanych na kartkach, śladem japońskiej tradycji – a Mazda Polska spełni kilka z nich. Jedym ze spełnionych marzeń będzie wyjazd na europejski zlot MX-5 do Barcelony! Imprezę zakończył koncert zespołu GOORAL.

Fot: Mazda

Fot: Mazda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mazda MX-5 zdjęcia

Mazda MX-5 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mazda MX-5 Cena

Części dla marki Mazda

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

470 zł