Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

29. Rajd Karkonoski: Sołowow czwarty

(ip)
Michał Sołowow i Maciej Baran (Ford Fiesta S2000) zajęli czwarte miejsce w 29. Rajdzie Karkonoskim - 3 rundzie Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polskich.

Załoga Cersanit Rally Team na 5 odcinku specjalnym uderzyła kołem w betonowy murek i skrzywiła wahacz w samochodzie. Ta przygoda kosztowała Michała i Maćka utratę trzeciej pozycji pierwszego dnia. W czasie drugiego etapu, kielecko-krakowski duet odrabiał straty, walcząc do końca o trzecie miejsce w Grzegorzem Grzybem (Peugeot 207 S2000). Zwycięzcą został Francuz Bryan Bouffier (Peugeot 207 S2000), który wyprzedził Kajetana
Kajetanowicza (Subaru Impreza).

nam się złapać dobrego "feelingu" w czasie drugiego etapu. Pojechaliśmy wolniej niż oczekiwaliśmy i chyba za mało skoncentrowani. Kończymy rajd tuż za podium. Nie taki był plan, ale niestety tak bywa. To była dopiero trzecia runda Mistrzostw Polski, do końca sezonu zostały jeszcze cztery, więc wiele się jeszcze może zdarzyć" - powiedział Michał Sołowow.

W klasyfikacji RSMP Michał Sołowow zajmuje trzecie miejsce z dorobkiem 78 punktów. Prowadzi Kajetan Kajetanowicz - 94 punkty, a na drugim miejscu jest Bryan Bouffier - 82.5 pkt. Za dwa niecałe dwa tygodnie załoga Cersanit Rally Team weźmie udział w Rajdzie Ypres - 4 rundzie Rajdowych Mistrzostw Europy.