Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37152 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

370z Nismo i Wingsuit

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Nissan Nissan zaprezentował pierwszy z serii przepełnionych sportowymi emocjami krótkich filmów poświęconych najnowocześniejszym technologiom samochodów Nismo oraz oficjalnemu zespołowi Nismo Athletes.

W nakręconym w  scenerii Przełęczy Susten w Szwajcarii dwuminutowym klipie „Nismo vs. Wingsuit" zwycięzca niemieckiejFot: Nissan edycji Nissan GT Academy z 2012 roku, Peter Pyzera, ściga się ze światowej sławy zawodnikiem uprawiającym skoki z wysokich obiektów (BASE jumping), Davem Barlią.

Pokonując spadek terenu wynoszący 1 372 metry, Barlia rozpędza się do ponad 210 km/h, szybując w specjalnym kombinezonie na wysokości zaledwie 6 metrów nad potężnym skalistym zboczem. W tym czasie Pyzera za kierownicą 370Z Nismo pędzi górskimi serpentynami, starając się pokonać Amerykanina w walce, w której najmniejszy nawet błąd grozi katastrofą.

W filmie przedstawiono nowatorskie, zaawansowane rozwiązania, takie jak biometryczna uprząż czy system JukeRide wykorzystywany przez zespół Nismo Athletes w Programie Doskonalenia Kierowców w supernowoczesnym Laboratorium Nismo. Wyczerpujący trening i ćwiczenia sprawnościowe z wykorzystaniem najnowocześniejszych technologii opracowano po to, by umożliwić sportowcom Nismo zmierzenie się z najlepszymi kierowcami wyścigowymi świata po zaledwie trzymiesięcznym szkoleniu.

Po dotarciu do końca trasy Peter Pyzera z zespołu Nismo Athletes powiedział: „To było absolutnie niesamowite. Widziałem Dave'a przelatującego nade mną, ale musiałem się skoncentrować na dotarciu do mety przed nim. Później przeglądaliśmy dane zmierzone za pomocą biometrycznej uprzęży do monitorowania parametrów organizmu. Mogłem dzięki temu dowiedzieć się, kiedy byłem w pełni skoncentrowany. Sens przedsięwzięcia był znacznie głębszy niż sama dobra zabawa. To nie tylko sposób na poprawę moich wyników, ale także nieoceniona pomoc w przygotowaniach do następnego wyścigu".

Zespół Nismo Athletes korzysta z najnowocześniejszych, zaawansowanych urządzeń do ćwiczenia sprawności, takich jak analizator składu ciała, monitor fal mózgowych pomocny w trenowaniu mózgu pod kątem umiejętności jednoczesnej koncentracji i relaksu, konsola Batak pomagająca skrócić czas reakcji oraz symulator wyścigów, dzięki któremu sportowcy Nismo mogą trenować jazdę na dowolnym torze wyścigowym na świecie.

GT Academy, w tym jej obecny, piąty sezon, to system rywalizacji stworzony przez Nissana i PlayStation®, łączący wirtualny świat wyścigów z rzeczywistym. Dzięki GT Academy osoby pragnące zostać kierowcami wyścigowymi mogą spełniać swoje marzenia. Nissan zaangażował się w poszukiwanie najlepszych graczy online i kandydatów na kierowców wyścigowych, oferując zwycięzcom możliwość podpisania całosezonowego kontraktu z marką i udział w najbardziej prestiżowych międzynarodowych zawodach.

GT Academy, zainspirowana przez Nismo, sięga do najlepszych rozwiązań technicznych Nissana i podziela zaangażowanie renomowanego działu samochodów wyczynowych japońskiej marki, z jakim stara się on zapewnić dodatkowe atrakcje swoim fanom.

Fot: Nissan

Fot: Nissan

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Nissan 370 Z zdjęcia

Nissan 370 Z dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Nissan 370 Z opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Nissan

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

431 zł