Wszystko
o samochodach

Porady / Opony Artykuł sponsorowany

4 konkretne powody, dlaczego warto kupić opony osobowe Tigar

Data publikacji: Autor: Materiał informacyjny

Opony Tigar Kierowcy, wybierając opony, w pierwszej kolejności zwracają uwagę na: cenę – 62% ankietowanych, w drugiej na markę – 37 %, i dopiero później na parametry techniczne. Tak wynika z badania TNS Pentor przeprowadzonego na zlecenie firmy Michelin w ramach ogólnopolskiej akcji „Ciśnienie pod kontrolą”. Nic zatem dziwnego, że opony tzw. klasy ekonomicznej (inaczej budżetowej) są często kupowanymi przez polskich kierowców.

Mimo że decydując się na ogumienie klasy ekonomicznej, zawężamy wybór do mniejszej liczby marek, to w dalszym ciągu podjęcie decyzji stanowi wyzwanie dla wielu kierowców. Z jednej strony niższa cena takich opon jest kusząca. Z drugiej wielu kierowców nie ma pewności czy będą one jakościowo dobre. W tym artykule przedstawimy kilka powodów, dlaczego warto wybrać opony Tigar.

1.    Opony Tigar produkowane w zakładach należących do grupy Michelin

Zacznijmy od faktu, że prawie każdy producent opon w swoim portfolio posiada opony z trzech kategorii: premium, medium i budżetowej. Jest to rzecz normalna i w teorii nazywa się to segmentacją rynku. Wynika to z występowania różnych potrzeb, oraz wielkości środków finansowych, którymi dysponuje klient. Klasa budżetowa została stworzona z myślą o wymagających kierowcach równocześnie niedysponujących dużym budżetem.

Grupa Michelin nie może pozwolić sobie na produkowanie opon byle jakiej jakości. Dlatego opony Tigar są produkowane w europejskich zakładach posiadających certyfikaty: ISO 9001 – System Zarządzania Jakością i ISO 14001 – System Zarządzania Środowiskiem. Innymi słowy, opony Tigar nie jest to chiński produkt niewiadomego pochodzenia, przez co kierowcy mają pewność, że jakość każdej opony jest rzetelnie sprawdzana, zanim trafi do sprzedaży.

Co więcej, opony Tigar są również weryfikowane pod kątem parametrów takich jak: hałas zewnętrzny, przyczepność na mokrej nawierzchni oraz opory toczenia i etykietowane zgodnie z wytycznymi Unii Europejskiej.

 


2.    Gwarancja jakości

Kupujący opony Tigar otrzymuje standardową 24-miesięczną gwarancję zgodnie z polskim prawem. Dodatkowo producent daje na opony Tigar 5-letnią gwarancję na wady fabryczne, którą liczy się od daty zakupu opon. Zatem decydując się na te opony ich użytkownik jest podwójnie chroniony.

3.    Tigar szeroki wybór i nowoczesne rzeźby bieżników

Rodzaj nawierzchni (drogi utwardzone i/lub nieutwardzone), styl jazdy kierowcy (dynamiczny czy spokojny), model auta (inna średnica opon będzie do małych aut miejskich niż do SUV-ów o wysokich osiągach) oraz pora roku (lato czy zima) powodują, że opony muszą mieć różne rzeźby bieżników. Bez tego trudno jest mówić o jakimkolwiek bezpieczeństwie na drodze.

opony Tigar

Dlatego w niektórych modelach letnich opon Tigar zobaczymy symetryczną rzeźbę bieżnika, która chroni kierowcę przed niebezpiecznym zjawiskiem aquaplanningu. W innych (np. do samochodów o wyższych osiągach) asymetryczną, która zapewni dobre odprowadzanie wody, ale też super przyczepność na zakrętach przy dużych prędkościach.

Z kolei na oponach zimowych i wielosezonowych Tigar znajdziemy zimową homologację (rysunek trzech szczytów górskich z płatkiem śniegu, ang. three-peak mountain snowflake - 3PMSF) wymaganą przez wiele państw europejskich dla opon stosowanych w okresie zimowym. Co oznacza, że kierowca może spokojnie wyruszyć w trasę za granicę np. do Niemiec.


Opona wielosezonowa Tigar All Season
Opony Tigar dostępne są w najczęściej występujących rozmiarach kół o średnicy od 13 do 20 cali.

4.    Blisko 10 lat na rynku polskim

W Polsce opony Tigar sprzedawane są już ok. 10 lat. W tym czasie zyskały sympatię kierowców aut osobowych, SUV-ów, dostawczych, a nawet ciężarowych. Co ciekawe, również właściciele małych flot, dla których ważna jest cena opon, ale także bezpieczeństwo na drodze ich pracowników i efektywność paliwowa, coraz częściej decydują się na zakup opon budżetowych Tigar.

Opony Tigar są dostępne w sklepach internetowych, ale warto też sprawdzać ceny u oficjalnych dystrybutorów jak sieć serwisów wymiany opon i lekkiej mechaniki Euromaster. Różnica w cenie może naprawdę pozytywnie zaskoczyć! O cenę opon w najbliższym serwisie Euromaster można zapytać dzwoniąc do niego lub korzystając z wyszukiwarki opon na stronie internetowej euromaster.pl, pytając już o konkretny rozmiar opon.

Wybór opon nie jest prosty

Zakup opon nie jest łatwym zadaniem dla kierowcy, w końcu wszystkie opony są podobne – czarne i z gumy. Jeżeli jednak nasz wzrok kierujemy na najniżej położoną półkę sklepową, czyli na opony z segmentu budżet, to warto rozważyć zakup opon Tigar. Aktualne technologie produkcji, certyfikaty fabryki, gwarancje – to najlepsze rekomendacje, które za tym przemawiają. Skoro do tego są one sprzedawane w przyjaznych portfelowi cenach to… dlaczego ich nie wypróbować?

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Filip (gość)

    Przede wszystkim wygoda. Mimo wszystkie takie opony pozwolą Nam zaoszczędzić sporo pieniędzy. W przeciągu 5 lat będziemy musli kupić co najmniej po komplecie opon sezonowych oraz wydać na przekładki. Ja jeżdżę na Yokohamie 4S AW21 i takie opony w zupełności wystarczają na nasze warunki.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości