Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

46 Porsche i 1400 Trabantów

Data publikacji: Autor: Express Ilustrowany

Fot. Archiwum

Sprawdzono, ile po Łodzi jeździ aut „z górnej półki”. Okazuje się, że zarejestrowane są 7 932 Mercedesy. BMW jest 1 859, a Porsche - 46. Za to Jaguarów jest dużo więcej, bo 64. Bentley i Rolls-Royce to rodzynki - w Łodzi jest tylko po jednym aucie tych marek. Miłośników Ferrari pewnie nie brak, ale posiadaniem tego wozu szczyci się tylko jeden łodzianin.

 Fot. Archiwum

Patrząc na inne duże miasta Łódź nie wypada rewelacyjnie. W dwa razy mniejszym Szczecinie Mercedesów jest niemal tyle samo co u nas – 7 083.

 

Po Łodzi wciąż jeździ 1 408 Trabantów. Liczniejsze, bo grupujące aż 2 261 osób, jest grono właścicieli niezapomnianych Wartburgów, kopcących równie niemiłosiernie co Trabanty.

Nie brak też wytworów, przemysłu motoryzacyjnego Rosji i Ukrainy. Ład i Tavrii jest 2 385, a Zaporożców – 1 095.

 

Auta tłoczące się na dziurawych łódzkich ulicach do najmłodszych nie należą. Jak widać z danych udostępnionych nam przez Wojewódzki Ośrodek Informatyki - Terenowy Bank Danych w Łodzi, najliczniej ze wszystkich roczników produkcji reprezentowany jest rok 1999. Aut wypuszczonych wtedy z fabryk mamy aż 18 327. Samochodów tegorocznych, jeździ prawie 5,5 tysiąca. Najstarszy wóz liczy 104 lata.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości