Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

49. Rajd Barbórka: Francuz najszybszy

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

49. Rajd Barbórka: Francuz najszybszy 49. Rajd Barbórka trzymał kibiców w napięciu do końca, ostatecznie wygrał Bryan Bouffier, który o 3,27 s wyprzedził Tomasza Kuchara. Na najsłynniejszym OS w Polsce, czyli na ul. Karowej.

Trzykrotny mistrz Polski, czyli Bouffier jadący Peugeotem 207 S2000 wygrał, a zwycięstwie zadecydował błąd Kuchara na nawrocie. To była bardzo silnie obsadzona Barbórka, a o zwycięstwo rywalizowali aktualny mistrz kraju Kajetan Kajetanowicz w Subaru Imprezie, Tomasz Kuchar w Peugeocie 307 WRC (rekordzista z pięcioma wygranymi w Barbórce), oraz Francuz, który od lat startuje w Polsce i z reguły wygrywa.

Po trzech odcinkach specjalnych - przed ostatnią próbą na ulicy Karowej - prowadził Kuchar, który miał tylko 0,57 s przewagi nad Bouffierem. Trzeci był Kajetanowicz ze stratą prawie 15 s. Klasyczny odcinek na Karowej wygrał Kajetanowicz, ale straty do prowadzących nie odrobił. Trzeci wynik, gorszy od mistrza Polski o 2,4 s miał Bouffier. Natomiast Kuchar, choć jechał teoretycznie lepszym samochodem, był wolniejszy od Francuza o prawie 4 s i dlatego nie zdołał odnieść szóstego w karierze zwycięstwa w tej imprezie. Powodem uzyskania słabszego czasu był błąd na ostatnim nawrocie.

W 49. Rajdzie Barbórka Bouffier wygrał dwa z czterech odcinków specjalnych, po jednym zwycięstwie zanotowali Kuchar i Kajetanowicz.

Wyniki 49. Rajdu Barbórki

1. Bryan Bouffier Peugeot 207 S2000 17.06,96 
2. Tomasz Kuchar Peugeot 307 WRC strata 3,27
3.  Kajetan Kajetanowicz Subaru Impreza 11,58
4.  Maciej Rzeźnik Citroen Xsara WRC 16,32
5.  Maciej Oleksowicz Ford Fiesta S2000 29,16

49. Rajd Barbórka: Francuz najszybszy
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

49. Rajd Barbórka: Francuz najszybszy

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości