49. Rally Principe se Asturias: Smutny finał

(ip)
Fot: Synthos Cersanit Rally Team
Michał Sołowow i Maciej Baran (Peugeot 207 S2000) zajęli drugir miejsce w klasyfikacji mistrzostw Europy w Rally Principe de Asturias w Hiszpani - 9 rundzie tego serialu. W klasyfikacji generalnej załoga Synthos Cersanit Rally Team uplasowała się na 7 pozycji. Niestety, atmosferę rajdu zepsuł tragiczny wypadek.

Zawody miały smutny finał z powodu tragicznego wypadku. Na "OS8" z trasy wypadła Skoda Fabia S2000 Czecha, Antonina

Tlustaka. Samochód uderzył w kibiców. Jeden z nich zmarł. Organizatorzy zdecydowali się dokończyć zawody pomimo, że kilkanaście załog, w tym ekipa Synthos Cersanit Rally Team, nie chciało jechać dalej. Ostatnią próbę zawodnicy pokonali jako tzw. "wolny przejazd", czyli nie walcząc o czasy. Kielecko-krakowski duet zdobył 27 punktów do ME i utrzymał pozycję wiceliderów cyklu. Rajd wygrał Hiszpan Alberto Hevia.