Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39050 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

5 gwiazdek Euro NCAP dla Renault Captur

Data publikacji: Autor: (ip)

5 gwiazdek Euro NCAP dla Renault Captur, Fot: Renault Renault Captur uzyskał 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa biernego, przeprowadzonych przez niezależną organizację Euro NCAP. Ocena ta, wystawiona zgodnie z zaostrzonymi od stycznia 2013 r. zasadami.

Renault Captur, z łączną oceną na poziomie 80,5%, stał się tym samym piętnastym modelem w gamie Renault, który uzyskał 5 gwiazdek Euro NCAP dla Renault Captur, Fot: Renaultmaksymalną ocenę 5 gwiazdek w testach bezpieczeństwa biernego Euro NCAP.

Renault Captur musi zapewniać ten sam poziom bezpieczeństwa biernego co nowe Clio, na którego płycie podłogowej został zaprojektowany. Firma Renault opracowała szereg rozwiązań uwzględniających wyniki badań nad wypadkami oraz rzeczywiste zachowania na drodze, zgodnie z bardziej skutecznym, kompleksowym podejściem, zapewniającym wyższe bezpieczeństwo użytkowników pojazdu. W celu zapewnienia jeszcze wyższego poziomu ochrony pasażerów, zmieniona została również architektura elektroniki pojazdu tak aby układy bezpieczeństwa najnowszej generacji mogły uruchamiać się w krótszym czasie.

W przypadku zderzenia czołowego osoby siedzące na przednich miejscach Renault Captur są chronione za pomocą dwóch poduszek powietrznych o doskonałych parametrach działania oraz pasy bezpieczeństwa wyposażone w napinacz i ogranicznik napięcia do 400 daN. Na poziomie szuflady „Easy Life” dodano strefy zgniotu, aby zapewnić lepszą ochronę dolnych kończyn na wysokości kolan i łydki. Wszystkie tylne miejsca posiadają 3-punktowe pasy bezpieczeństwa, przy czym pasy na bocznych Renault Captur, fot.: Renault Capturmiejscach są wyposażone w ogranicznik napięcia.

Szczególną uwagę zwrócono na zderzenia boczne, co dało spektakularne wyniki, zapewniające nowemu modelowi maksymalną ocenę 7,9 punktów na 8 możliwych. W celu umożliwienia nawet dwukrotnie szybszego wykrywania i reagowania na zderzenia boczne, Renault Captur został wyposażony w układ 2 czujników, umieszczonych w przednich drzwiach i w środkowym słupku. Specjalny algorytm dostosowuje czas reakcji do siły zderzenia i aktywuje boczną poduszkę powietrzną nowej generacji (chroniącą głowę i klatkę piersiową).

Wyniki te, w połączeniu z wynikami w testach zderzenia ze słupem i uderzenia w tył pojazdu, pozwoliły Renault Captur uzyskać  32 punkty na 36 możliwych, jeśli chodzi o ochronę dorosłych użytkowników w przypadku zderzenia – jest to jeden
z najlepszych wyników w segmencie małych samochodów.

Dzięki bezpiecznej konstrukcji i 3-punktowemu systemowi mocowania fotelików dla dzieci Isofix, w który wyposażone jest zarówno siedzenie pasażera z przodu, jak i boczne tylne miejsca, ochrona dzieci w Renault Captur plasuje go wśród najlepszych modeli w segmencie B – auto uzyskało ocenę 39 punktów na 49 możliwych i to pomimo zaostrzenia kryteriów.Renault Captur, fot.: Renault Captur

Przód Renault Captur został tak zaprojektowany, aby zminimalizować obrażenia podczas zderzenia z pieszym. Zderzak nie ma ostrych kształtów, a strefa wokół dolnej części przedniej szyby (tradycyjnie bardzo sztywna) umożliwia zmniejszenie ryzyka obrażeń.

Maska została podwyższona, aby zapewnić możliwość kontrolowanego odkształcania bez zetknięcia się z górną częścią silnika. Z oceną 22 punktów na 36 możliwych Renault Captur plasuje się w ścisłej czołówce swojego segmentu.

Renault Captur jest w standardzie wyposażony w regulator-ogranicznik prędkości, kontrolki i sygnały dźwiękowe, informujące o niezapięciu pasów bezpieczeństwa na wszystkich miejscach oraz system elektronicznej korekty toru jazdy ESC. Pozwoliło mu to uzyskać ocenę 7 punktów według nowych, zaostrzonych kryteriów.

Modele Renault, które uzyskały ocenę 5 gwiazdek Euro NCAP:

Laguna II

5 gwiazdek (2001)

Vel Satis

5 gwiazdek (2002)

Mégane II 

5 gwiazdek (2002)

Espace IV

5 gwiazdek (2003)

Scénic II 

pierwszy samochód z tego segmentu, który zdobył 5 gwiazdek (2003)

Modus 

pierwszy samochód z tego segmentu, który zdobył 5 gwiazdek (2004)

Mégane Coupé Cabriolet 

5 gwiazdek (2004)

Clio III

5 gwiazdek (2005)

Nowa Laguna

5 gwiazdek (2008)

Koleos

5 gwiazdek (2008)

Nowe Mégane

5 gwiazdek (2008) – najlepszy wynik, jaki kiedykolwiek został uzyskany we wszystkich segmentach

Nowy Scénic

5 gwiazdek (ogólna ocena – 2009)

Nowe Clio

5 gwiazdek (ogólna ocena – 2012)

ZOE

5 gwiazdek (ogólna ocena – 2013)

Captur

5 gwiazdek (ogólna ocena – 2013)

5 gwiazdek Euro NCAP dla Renault Captur, Fot: Renault

5 gwiazdek Euro NCAP dla Renault Captur, Fot: Renault

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Radek (gość)

    Skoro takie maleństwa jak np. Volkswagen Up! są w stanie uzyskać wynik 5 gwiazdek to wynik Captura raczej nie zaskoczył choć oczywiście cieszy. Myślę że trzeba pomyśleć o 6 gwiazdce ;-)

  • alan2

    Porównanie zaczyna faktycznie być coraz bardziej trudne, więc może powiększenie do ^ gwiazdek przydałoby się, a co do UPa to faktycznie w swojej klasie jak narazie jest bezkonkurencyjny

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Renault Captur zdjęcia

Renault Captur dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Renault Captur opinie

Oceń swoje auto

Renault Captur Cena