Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

5 lat więzienia za szybę wartą... 50 zł

Data publikacji: Autor: warminsko-mazurska.policja.gov.pl

fot. warminsko-mazurska.policja.gov.pl Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 24-latka, który wybił szyby w samochodzie i wszedł do środka. Jak tłumaczył funkcjonariuszom, myślał, że to jego auto i chciał się w nim przespać. Mężczyzna był pijany. Miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Około godziny 7.30 oficer dyżurny otrzymał informację, że na jednym z parkingów przy ul. Warszawskiej ktoś łapie za klamki zaparkowanych samochodów. Natychmiast wysłał tam patrol. Policjanci na miejscu zauważyli auto z wybitymi szybami. W środku, za kierownicą siedział młody mężczyzna.

Był tak pijany, że funkcjonariusze musieli pomóc mu wyjść z auta. 24-latek był pewien, że to jego samochód i nie rozumiał obecności policjantów. Jak tłumaczył, był zmęczony i chciał się przespać. Brak kluczyków nie był dla niego przeszkodą. Chęć odpoczynku była silniejsza, dlatego postanowił do środka skody dostać się siłowo. Policjanci nie potwierdzili jego słów. Ustalili za to prawdziwego właściciela uszkodzonej skody.

Młody mieszkaniec Olsztyna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Badanie na zawartość alkoholu w jego organizmie wykazało blisko 2 promile. Prawdopodobnie jeszcze dziś 24-latek usłyszy zarzut uszkodzenia mienia.

Redakcja poleca:

Uwaga kierowcy. Nowa metoda złodziei!
Czy dealerzy poważnie traktują klientów?
Najstarszy Polak który zdał egzamin na prawo jazdy

Zobacz także: Testujemy elektrycznego Golfa

Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Warto dodać, że widoczna na zdjęciu, wybita tylna szyba na szrocie jest do kupienia już od 50 zł. 100-200 zł wystarczy na kompletną tylną klapę do Felicii. Dokonując relatywnie małych szkód pijany 24-latek popadł w bardzo poważny problem z prawem.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.
  • Do człowieka o nicku : Na stryczek (gość)

    Nie bulwersuj się tak bo popuścisz w majty. Dziennikarz ma rację. 5lat za wybicie szyby w takim szrocie a tym czasem prawdziwi przestępcy którzy popełnili znacznie cięższe przestępstwa chodzą na wolności i śmieją się wymiarowi sprawiedliwości w twarz. Przykład ? Dzika reprywatyzacja w Polsce po 89r. Majątek państwowy sprzedawany za bezcen w zamian za łapówki. Czy nawet niedawna niezgodna z prawem reprywatyzacja nieruchomości w Warszawie. Gdzie Państwo straciło miliardy złotych a winnych nie ma. Afera Amber Gold w której tysiące Polaków straciło oszczędności całego życia i to bezpowrotnie. Nie ma winnych a jeśli kogoś zatrzymają to posiedzi krócej niż ten co tą szybę wybił. Więzienia tym czasem są pełne ''kolarzy'' co jechali na rowerku na podwójnym gazie itd. Oczywiście winnego należy ukarać przykładnie ale kara powinna być adekwatna do winy. Potępiam wandalizm.

  • Do człowieka o nicku : Na stryczek (gość)

    No i wyrażaj się prostaku. Takiego słownictwa możesz używać w oborze w której mieszkasz a nie w miejscu publicznym.

  • zzz (gość)

    Toś się rozpisał

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości