Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

50+, czyli kolejna akcja policji

Data publikacji: Autor: Policja.pl / KWP w Bydgoszczy / TVN24/x-news

fot. policja.pl Podczas wykładów, a następnie w praktyce mogli zweryfikować swoją wiedzę i umiejętności ci, którzy zdecydowali się wziąć udział w programie prewencyjnym „50+ na drodze” zorganizowanym przez bydgoskich policjantów.

W ostatni weekend odbyła się V edycja programu prewencyjnego „50+ na drodze” organizowanego przez policjantów Wydziału Prewencji KMP w Bydgoszczy. Piątkowy wieczór grupa 30 osób spędziła na wykładach tematycznych z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej oraz profilaktyki zdarzeń drogowych i zmian w przepisach ruchu drogowego, które poprowadził mł. asp. Sławomir Szeląg wraz z ratownikiem medycznym Damianem Dębeckim.

W sobotni poranek, pomimo opadów deszczu, zmobilizowani kursanci rozpoczęli część praktyczną szkolenia. Odbyła się ona na terenie Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Bydgoszczy. Składały się na nią: slalom z użyciem tzw. trolejów na tylnej osi pojazdu, przejazd samochodem z założonymi okularami typu alkogogle, praktyczne użycie urządzenia AED w ratowaniu życia, a także próbny egzamin teoretyczny na sali wykładowej.

Poczynaniom kierowców przyglądał się z zainteresowaniem p.o. Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Bydgoszczy podinsp. Przemysław Mielczarek oraz przedstawiciel Aresztu Śledczego w Bydgoszczy, w którym funkcjonariusze bydgoskiej komendy prowadzą program „Prosta Droga”, dla osób osadzonych za czyny zabronione związane z przestępstwami drogowymi. V edycja programu to kontynuacja działań na lata 2015-2018 założeń programowych profilaktyki ruchu drogowego.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości