Wszystko
o samochodach

Przepisy / Mandaty

500 zł mandatu za parkowanie na trawniku!

Data publikacji: Autor: strazmiejska.waw.pl

Fot. strazmiejska.waw.pl Trawnik to nie parking! - apeluje warszawska straż miejska i karze kierowców łamiących prawo i niszczących zieleń miejską. Mimo tego nie brakuje amatorów parkowania na trawnikach.

Fot. strazmiejska.waw.plZniszczona zieleń, koleiny, błoto – tak wygląda część stołecznych trawników. Kierowcy nie szanują zieleni w przestrzeni publicznej.

To wina kierowców, którzy w wielu miejscach Warszawy trawniki zamienili w parkingi. Straż miejska zaostrza działania w związku z parkowaniem pojazdów na miejskich zieleńcach. Od początku lutego funkcjonariusze w związku z parkowaniem na trawnikach interweniowali już 7 270 razy.

– Ze względu na postępującą degradację trawników i brak reakcji ze strony części kierowców podjąłem decyzję o zaostrzeniu działań w tym obszarze. Nie tylko częściej będą kontrolowane miejsca w których kierowcy notorycznie pozostawiają samochody na trawnikach, ale również podejmowane będą czynności wobec tych, którzy samochody zostawili na tzw. klepiskach. Kierowcy będą surowo karani. Wszystkim nam powinno zależeć na ochronie przestrzeni publicznej – podkreśla Zbigniew Leszczyński Komendant Straży Miejskiej m.st. Warszawy

Kierowcy, który zaparkuje na trawniku grozi mandat karny w wysokości do 500 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Dark (gość)

  "ale również podejmowane będą czynności wobec tych, którzy samochody zostawili na tzw. klepiskach" - nie dawajcie się. Była sprawa o to w Słupsku. Wygrana przez parkujących: klepisko to nie trawnik.

 • xyz (gość)

  Stanie na trawie nie jest wykroczeniem, jedynie niszczenie zieleni publicznej. A o ile mi wiadomo to trawa jak jest ubijana to poprawia sie system korzeniowy. Jedynie gdyby podczas parkowania trawnik by został uszkodzony po przez wyrwanie trawy to już wykroczenie.

 • obserwator (gość)

  Ta pustynia, to trawnik ??śmiechu warte !!!

 • obserwator (gość)

  500 zł mandatu , za nieużytki , zaniedbane poletko,i brak estetyki !!!!

 • mieszkaniec osiedla (gość)

  A co z tymi(AROGANCKIMI CHAMAMI), którzy parkują centralnie na chodnikach nie zważając na to, że poruszanie pieszego po ulicy, zamiast po chodniku, (który jest zajęty przez zmotoryzowanego chama)jest niebezpieczny, a zwłaszcza gdy porusza się matka z wózkiem i małym dzieckiem przy boku. A w/g. przepisów "ZMOTORYZOWANI GAMONIE", to ile należy pozostawić miejsca wolnego na chodniku pieszemu? co?. Widzicie źdźbło w oku pieszego, a nie widzicie BELKI w swoim oku, (((oto Polska i jej GBURY))), bo ja mam kupę złomu i mi wszystko wolno, a co!!!. A gdzie są "KUNDLE", którzy powinni pilnować porządku i bezpieczeństwa. Panie "KOMENDANCIE", gdzie są kundelki obiboki??? Ano flirtują sobie w bezpiecznie w "SUKACH", a co!!! A wystarczy przejść się po Osiedlu Niepodległości i się rozejrzeć, to nie jest takie trudne. I zaobserwować zachowania samochodowych złomiarzy!!! Gdzie jest 1,5m wolnego dla pieszego. NO "KUNDLE " DO ROBOTY!!!

 • Komentarz usunięty.
 • hihehi (gość)

  Ile kosztuje trawa 500 zł !!! Jak tak samo ludzi chodzi przechodzić trawa !!!!?? Nie daje mandat ? Dziwne .

 • Mucha (gość)

  Kiepsko, klepisku nie równe! Pod moimi oknami na pasie drogowym przeznaczonym do zagospodarowania przez miasto w przyszłości, powstał w ciągu dwóch ostatnich lat dziki parking. Wygląda to fatalnie! Ziemia rozjezdzona, błoto po kolana, codziennie parkuje tu około 30 samochodów. Dlaczego muszę na to patrzyć? Dewastacja wszelkich terenów zielonych w mojej okolicy jest jawna unika nic z tym nie robi. Nie mówię tylko o klepisku,ale okolicznych trawnikach. Jestem na NIE!

 • Nieprawdziwy Polak (gość)

  Pichac z wiochy wyjdzie (najchętniej do PISu ? ) , ale wiocha z pichaca nigdy !!! A że P(W)olska to jedno wielkie pichacowo to widać po wpisach.

 • Florek (gość)

  Nikomu normalne mu nie przyjdzie do głowy parkowanie na trawniku.Wpisy powyżej świadczą tylko o kulturze ,a raczej jej brak.

 • OXYMOR (gość)

  KUTURA KULTURĄ ALE NIE WOLNO ZAKŁADAĆ BLOKAD NA KOŁA AUT PARKOWANYCH NA TRAWNIKACH BO PRIMO TO NIE JEST MIEJSCE ZABRONIONE, I PO DRUGIE PRIMO PRZEPIS WYKONAWCZY MÓWI, ŻE BLOKUJE SIĘ POJAZD ZAPARKOWANY W MIEJSCU ZABRONIONYM - KROPKA. I TRZECIE PRIMO - ZGADZAM SIĘ, ŻE NIKOMU NORMALNIE NIE POWINNO PRZYJŚĆ DO GŁOWY PARKOWANIE NA TRAWNIKU, ALE RZECZYWISTOŚĆ SWOJE

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości