Wszystko
o samochodach

Motosport / Sporty motocyklowe

61. Rajd Świętokrzyski - I i II runda Mistrzostw Europy w Enduro

Data publikacji: Autor: Karol Biela

61. Rajd Świętokrzyski - I i II runda Mistrzostw Europy w Enduro Rajd Świętokrzyski był eliminacją Mistrzostw Europy w enduro. W imprezie wystartowało ponad 200 zawodników z 17 krajów. Zobacz zdjęcia.

W ostatni weekend, czyli 7 i 8 maja, rozegrała się w okolicach Kielc - stolicy Gór Świętokrzyskich - pierwsza i druga runda Mistrzostw Europy w Enduro, Pucharu MACEC, pierwsza i druga runda Mistrzostw Polski i Pucharu Polski, Puchar Europy klasy 50ccm oraz Puchar 125 4T. Rajd Świętokrzyski, tak jak przed rokiem, zorganizowało Kieleckie Towarzystwo Motorowe Novi.

Dużym znakiem zapytania była forma Michała Szustera (1 miejsce w Mistrzostwach Europy Enduro 2009 w klasyfikacji generalnej oraz klasie E1 Senior, 1 miejsce w Mistrzostwach Polski w klasyfikacji generalnej i klasie E1 Senior), bo kielczanin zmienił motocykl z Yamahy na KTM, startował też w innej kategorii niż dotychczas.

W sobotę wygrał w swojej klasie, w niedzielę zajął drugie miejsce, przegrywając jedynie z Gregiem Evansem, który był najlepszym motocyklistą kategorii E2 w ubiegłym sezonie. – Uważam mój występ za bardzo udany, bo to był dość ciężki rajd – mówi Michał Szuster. – Mam duże ambicje i myślę, w następnych rundach może być tylko lepiej – ocenia.

Duże sukcesy w 61. Rajdzie Świętokrzyskim odnieśli młodzi motocykliści KTM Novi Kielce: Rafał Bracik i Maciej Giemza. W Mistrzostwach Polski w klasie Junior bezkonkurencyjny okazał ten pierwszy, który wygrał obydwie rundy. Zdobył też trzecie miejsce w Pucharze MACEC. – W sobotę przeżyłem małe załamanie, ale udało się dotrzeć do mety – mówi Rafał Bracik. – W niedzielę na pierwszym okrążeniu nie było za dobrze, ale potem się "rozjeździłem” i wszystko poszło już gładko – opowiada. Maciej Giemza zajął trzecie miejsce w Pucharze Europy klasy 50ccm. Wygrał też krajową kategorię Junior 50.

 – Jak wiadomo, Kielce to jeden z najtrudniejszych wyścigów w ciągu całego cyklu Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski – stwierdza. – Drugiego dnia było o wiele trudniej, bo trasa była już zryta i zmęczenie dawało się we znaki, ale dałem radę – cieszy się zawodnik KTM Novi.

WYNIKI:

Zwycięzcy: Mistrzostwa Europy I i II runda: kategoria E2/E3 Junior: Daniel McCanney, E1 Senior: Paulo Felicia, E1 Junior: Luis Oliveira, 125 4T: Andrea Castellana, E2 Senior: Michał Szuster, E3 Senior: Maurizio Micheluz, Veteran: Werner Muller, Kobiety: Heike Petrick.

Klasyfikacja generalna: 1. Daniel McCanney, 2. Paulo Felicia, 3. Maurizio Micheluz.

Mistrzostwa Polski I i II Runda, klasyfikacja generalna: 1. Michał Szuster, 2. Cedric Cremer, 3. Sebastian Krywult; Klasa E1: 1. Marcin Frycz, 2. Robert Warchoł, 3. Paweł Cedro; E2: 1. Michał Szuster, 2. Cedric Cremer, 3. Sebastian Krywult; Junior 50: 1. Maciej Giemza, 2. Kacper Romaniec, 3. Kamil Szuta; Junior: 1. Rafał Bracik, 2. Konrad Widłak, 3. Jakub Kucharski; Weteran: 1. Grzegorz Chorodyński, 2. Artur Łukasik, 3. Robert Wójcik

Michał Kolera
fot. Karol Biela

61. Rajd Świętokrzyski - I i II runda Mistrzostw Europy w Enduro
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

61. Rajd Świętokrzyski - I i II runda Mistrzostw Europy w Enduro

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości