Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

62. Rajd Wisły. Gryc przegrał z... szykanami

Data publikacji: Autor: Tomasz Szmandra

Fot. Tomasz Szmandra Załoga Tomasz Zbroja i Piotr Walczak startująca w Renault Clio wygrała 62. Rajd Wisły w klasyfikacji generalnej 6. rundy Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Śląska.

Fot. Tomasz SzmandraReprezentanci Automobilklubu Beskidzkiego triumfowali na pięciu odcinkach specjalnych i o 17,8 sekundy wyprzedzili Tomasza Sztwiertnię i Krzysztofa Pietruszkę (Automobilklub Cieszyński) w Citroenie Saxo VTS, którzy okazali się najszybsi w klasie RO 2. Trzecią lokatę w generalce zajęli drudzy w RO 2 –  Piotr Baran i Michał Paciej (Automobilklub Śląski), którzy stracili do zwycięzców 39,6 sekundy. Liderzy RSMŚ Mikołaj Marczyk i Sebastian Dwornik (A. Piotrowski/A. Ziemi Tyskiej) musieli się wycofać podczas piątego odcinka specjalnego z powodu uszkodzeń Hondy Civic Type-R.

W klasie RO 4WD najszybsza była załoga Tomasz Kuciński i Tomasz Gołębiewski (Automobilklub Polski) w Mitsubishi Lancerze Evo X, a w klasie RO R triumfowali Arkadiusz Lechoszest i Paweł Drahan (Automobilklub Opolski) w Peugeocie 208 R2.

Redakcja poleca:

Klasa Gość 4WD padła łupem Marcina Słobodziana i Jakuba Wróbla (Automobilklub Galicyjski) startujących Subaru Imprezą, a w klasie Gość 2WD najlepsi okazali się Marek Sąsiadek i Maciej Chrupcała (Automobilklub Zamkowy) w Hondzie Civic. Jedni z faworytów do zwycięstwa w tej kategorii – Tomasz Gryc i Michał Kuśnierz (Automobilklub Orski) w Peugeocie 208 R2, triumfowali na wszystkich odcinkach specjalnych, ale spadli na 6. miejsce w końcowej Fot. Tomasz Szmandraklasyfikacji, po 2,5-minutowej karze za potrącenie kilku szykan.

Rajdu nie ukonczyli  m.in. Damian Kostka i Paweł Pochroń w Hondzie Civic oraz ich koledzy z Automobilklubu Śląskiego Szymon Kalczyński i Mieczysław Kalczyński, którzy podczas trzeciego odcinka specjalnego poważnie rozbili swojego Peugeota 106. Na szczęście załodze nic się nie stało.

Tegoroczny Rajd Wisły  był także 6. rundą Historycznego Rajdowego Pucharu Polski. W najliczniej obsadzonej kategorii K-4 (w HRPP nie ma klasyfikacji generalnej) triumfowali Piotr Zaleski i Jacek Gruszczyński (A. Orski/ A. Małopolski) w Porsche 911 SC RS, natomiast kategorię K-5 wygrali Andrzej Lenczowski i Piotr Krzystanek (A. Krakowski/A.Tarnowski) w Renault R11.

Fot. Tomasz Szmandra

Fot. Tomasz Szmandra

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości