Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

66. Rajd Wisły odwołany. Mamy oświadczenie organizatora

Data publikacji: Autor: Tomasz Szmandra (AIP)

Fot. materiały prasowe Jeden z najstarszych i najbardziej lubianych rajdów w Polsce, zarówno przez zawodników, jak i kibiców, w tym roku się nie odbędzie. Co ciekawe, bezpośrednią przyczyną nie jest jednak pandemia koronawirusa, a zmiany w kalendarzu imprez wprowadzone przez Polski Związek Motorowy. Poniżej przedstawiamy oświadczenie organizatora 66. Rajdu Wisły.

Automobilklub Śląski informuje, że wskutek podjętej w czwartek, 14 maja 2020 roku, przez Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Związku Motorowego uchwały zmieniającej kalendarze cykli mistrzowskich sezonu 2020, zostaliśmy pozbawieni możliwości rozegrania 66. edycji Rajdu Wisły, rundy RSMŚL, ponieważ w planowanym terminie 2-3 października 2020 r. został wpisany Rajd Świdnicki, runda RSMP. To oczywiście oznacza, że mający tak długą tradycję i lubiany przez zawodników oraz kibiców – Rajd Wisły – w tym roku się nie odbędzie.

Z ogromnym żalem i niedowierzaniem dowiedzieliśmy się od osób trzecich (!) o tej zmianie. Nikt z władz związku, jak również z Głównej Komisji Sportu Samochodowego (GKSS), nie raczył się skontaktować z organizatorami tego rajdu przed podjęciem tak znaczącej dla sportu samochodowego decyzji. Mamy oczywiście świadomość ważności i hierarchii poszczególnych cykli, ale przecież nie tak załatwia się ważne kwestie, tym bardziej w sytuacji kiedy wiele przedsięwzięć przygotowawczych do tego raju zostało już podjętych, a środków finansowych zostało wydanych!

Zdajemy sobie w pełni sprawę z panującej obecnie sytuacji, która dotknęła nasz kraj i praktycznie cały świat, ale epidemia i stan który obecnie trwa, nie zwalnia nikogo od zachowania ogólnie przyjętych zasad i procedur. Mam tu na myśli także uczciwość, szacunek dla innych, zwykłą przyzwoitość i zasady kultury.

>Zobacz także: Najpopularniejsze samochody w Polsce

Jako prezes jednego z najstarszych automobilklubów w Polsce, chcę stanowczo sprzeciwić się takim metodom działania, które ratując jednych rujnują i niweczą wysiłek innych. Nie jestem w stanie zrozumieć, dlaczego nikt z władz ZG PZM czy GKSS nie skontaktował się z organizatorami rajdu, ani z prezesem liczącego 95 lat klubu i nie przedstawił nowych decyzji, które w zasadzie niweczą cały nasz wysiłek i przygotowania do 66. Rajdu Wisły.

Ta decyzja w dobitny sposób pokazuje, że obecnie (nie tylko w sytuacji pandemii) brakuje jakichkolwiek rozmów czy konsultacji z okręgami czy samymi klubami. Mimo, że wiele osób docenia nasze działania dla PZM oraz dla dobra naszego sportu, po raz kolejny zostaliśmy potraktowani marginalnie i przedmiotowo. A tak się po prostu nie postępuje.

Andrzej Szkuta
Prezes Zarządu Automobilklubu Śląskiego

Zobacz także: Tak prezentuje się nowy Jeep Compass

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości