Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37618 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione gotowy do startu w Pucharach Abarth 2014

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot: Abarth W Turynie, w siedzibie marki Abarth, wręczono pierwsze 23 samochody Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione, które wezmą udział w Pucharach Abarth 2014 wraz z wersjami Abarth 500 Assetto Corse i Abarth 695 Assetto Corse.

Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione to nie tylko samochód, ale prawdziwy zestaw  udoskanalający" dla aktualnych 695 Assetto Fot: AbarthCorse. W istocie, wśród samochodów wręczonych zespołom, dziesięć egzemplarzy to nowe samochody, natomiast pozostałe zostały udoskonalane przez techników marki Abarth, aby zapewnić takie same osiągi każdemu z kierowców. 

Nowa wersja Evoluzione posiada ulepszony silnik, 1.4 T-Jet, którego moc wzrosła z 200 do 215 KM przy 5250 obr/min, z nową krzywą mocy, jeszcze bardziej typu „racing".

Niespotykane dotąd osiągi zapewnione są przez mniejszą masę, która wynosi teraz  920 kg (20 kg mniej), stalowe wahacze przedniego zawieszenia, które można zdemontować, silnik 1,4 T-Jet o różnych konfiguracjach (specjalistyczne oprogramowanie zarządzające i fazy rozrządu) oraz układ chłodzenia i chłodnicy powietrza doładowanego, nową instalację elektryczną z modułami sterującymi przeniesionymi do wnętrza kabiny pasażerów oraz Fot: Abarthprzednią szybą z odmrażaczem.

Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione w licznych testach, którym samochód został poddany, wykazał się zdecydowanie wyższymi osiągami niż poprzedni model, oferując kierowcy jeszcze bardziej „profesjonalne" doznania za kierownicą. 

Poprzez ten model o niespotykanych dotąd osiągach,  który będzie ścigał się wraz  z innymi samochodami Abarth 695 Assetto Corse i Abarth 500 Assetto Corse na najbardziej prestiżowych torach w Europie,  marka Abarth jest gotowa wystartować w sezonie 2014, począwszy od pierwszej imprezy przewidzianej na torze Le Castellet  we Francji w dniach  19 i 20 kwietnia br.
«Abarth 695 Assetto Corse Evoluzione - powiedział Marco Magnanini, Szef Marki Abarth, podczas wręczania samochodów zespołom - jest obecnie najbardziej zaawansowanym modelem pod względem technologii i osiągów wśród samochodów wyścigowych Abarth

Fot: Abarth

Fot: Abarth

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Abarth zdjęcia

Top 5 motofaktów

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Abarth Cena