Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Abonament RTV także za radio w aucie

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Archiwum Polskapresse Od kilku miesięcy w Polsce toczy się burzliwa dyskusja na temat płacenia abonamentu radiowo-telewizyjnego. Działając na zlecenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Poczta Polska sprawdzi, czy Polacy dokonują opłat za korzystanie z odbiorników. Sprawa dotyczy także kierowców.

Fot. Archiwum PolskapresseNajwiększym zainteresowaniem pracowników Poczty Polskiej, których zadaniem będzie kontrolowanie naszych płatności, będą się "cieszyli" przedsiębiorcy oraz osoby prywatne. Jednak zgodnie z obowiązującym prawem, kierowcy posiadający w swoich autach radioodbiorniki także powinni je zarejestrować i w związku z tym opłacać abonament radiowo-telewizyjny.

Kontrolerami Poczty Polskiej będą nie tylko listonosze. Każdy z pracowników, który otrzyma upoważnienia do sprawdzenia, czy abonament jest opłacany, będzie wyposażony w specjalną legitymację. Jeśli podczas kontroli okaże się, że abonament RTV nie jest uregulowany, poczta wystawi rachunek z odsetkami, czyli 30-krotność miesięcznej opłaty.

Oto lista odbiorników, za które należy płacić abonament: telewizor, radio, radio samochodowe, radiomagnetofon i wieża stereo z radiem.

Miesięczna opłata za korzystanie z radia wynosi 5,5 zł, zaś odbiornika telewizyjnego lub telewizyjno-radiofonicznego 18,5 zł.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • anonim (gość)

  to chyba żadna nowość

 • stud (gość)

  ...czyli oprócz OC musisz wozić kwitek abonamentu. A płacąc za ten w mieszkaniu mam opłacony ten w aucie? Poza tym na liście nie ma radioodbiornika z CD. Niekonsekwencja określeń w ustawie woła o pomstę do nieba, nie ma chętnych do jej zmian. Polecam słuchanie radia z komórki, które wg ustawy nie podlega abonamentowi.

 • ali (gość)

  trzeba przemyśleć czy nie podnieś abonametu do 185 zł/m-c wówczas pracownicy TVP i Radia będą mieli godziwe wynagrodzenie?!

 • odmienić oblicze motoryzacji- tej motoryzacji

  Jeżeli opłaciłem abonament to mogę sobie wynieść prywatne radio z domu i słuchać gdzie chcę. Mie ma różnicy czy fizycznie wyniosłem radio, czy słucham na innym egzemplarzu. Jeżeli nie odbieram jednocześnie w kilku miejscach to żądanie opłacenia tych kilku miejsc jest próbą kradzieży zuchwalej i winien się nią zająć co najmniej UOKiK jeżeli nie prokuratura

 • max (gość)

  mam radio z cd i mp3 w samochodzie i słucham tylko z muzyki z płyt, radia nie słucham, bo co to jest do słuchania

 • Andy6x9 (gość)

  Nie płaci się za słuchanie, tylko za posiadanie odbiornika. Możesz mieć tysiąc odbiorników, ale płacisz tylko za jeden.

 • gt (gość)

  @Andy6x9 firmy płacą za każdy odbiornik...niestety

 • wen (gość)

  Kupiłem telefon a w nim jest radio. Co robić?

 • hb (gość)

  Jak te k.....y typu Lis i inni prowadzący będą zarabiać max. średnią krajową napewno będę płacił do czego namawiam innych.

 • bbb (gość)

  wreszcie!

 • bbb (gość)

  Nareszcie! Tylko po co chodzić po domach, wystarczy uzyskać listę użytkowników telewizji kablowej. Prościej, efektywnie i taniej!

 • wm (gość)

  Jeżeli oglądam tv lub słucham radia w domu, to płace abonament. Jeżeli wyłączam radio w domu i włączam je (tylko inne, bo takie mniejsze, samochodowe) w samochodzie, to dalej słucham radia. Dlatego wymyslono opłatę od sztuki radioodbiornika? A jezeli jestem fanem wszelkiej maści radioodbiorników i mam ich w domu ze dwadzieścia? Ustawione na półkach, równiutko, bo takie są ładne....Juz widzę oklapniętą szczękę pocztyliona, który przelicza w swojej łepetynie premię za taka malwersację.... Co za porąbany kraj. Nie traktujcie obywateli, jak prymitywów..

 • pestek (gość)

  A co mam zrobić, gdy nie chcę słuchać radia, a smochód jest w nie fabrycznie wyposażony. Nie mogę go zlikwidować, bo stracę gwarancję, a auto straci wygląd, bo radio jest wkomponowane w kokpit.

 • mietek (gość)

  A jak ktoś słucha Stacji Opozycyjnych... czemu ma płacić za rządową Propagandę ??!!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości