Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

AC Schnitzer wchodzi do Polski

Data publikacji: Autor: (pim)

Nawet najlepsze seryjne samochody można jeszcze nieco poprawić, a przynajmniej dostosować ich wygląd czy charakterystykę do indywidualnych potrzeb. Zajmują się tym tysiące firm tuningowych na całym świecie.

 

Niektóre marki, zwłaszcza niemieckie, mają swoich „nadwornych tunerów”, którzy specjalizują się w samochodach tej marki, czasami nawet współpracując przy konstruowaniu nowych modeli. Współpraca między takimi firmami jest bardzo ścisła. Bywa, że podczas międzynarodowych targów motoryzacyjnych na jednym stoisku producent pokazuje po raz pierwszy nowy samochód, a obok firma tuningowa już ma swoją wersję tego auta. Ścisła współpraca powoduje także, że proponowany tuning jest najwyższej jakości i zawsze dopasowany do konkretnego samochodu. Nadwornym firmom tuningowym nie zdarzają się spojlery, które zmieniają samochód w kuriozum z dziecięcych rysuneczków. Elementy zewnętrznej stylizacji zmieniają przede wszystkim właściwości auta, a wygląd raczej dyskretnie poprawiają.

 

AC Schnitzer to niemiecka firma tuningująca samochody BMW. Oferowane przez nią przeróbki obejmują zarówno wygląd zewnętrzny samochodu, jak i wystrój jego wnętrza, zmianę charakterystyki zawieszenia i tuning silnika, zwiększający osiągi samochodu.

 

W przypadku BMW 530d zmiany charakterystyki silnika powodują wzrost mocy z 218 KM do 255 KM i maksymalnego momentu obrotowego z 500 Nm do 550 Nm, przy czym i maksimum mocy i momentu obrotowego jest osiągane już przy niższych obrotach, niż w przypadku fabrycznego ustawienia elektroniki sterującej silnikiem. Odpowiednio prędkość maksymalna samochodu wzrosła z 245 km/h do 252 km/h, a przyspieszenie z 7,1 s do 6,8 s.

 

Przy wyborze stylizacji zewnętrznej i felg pomagają przeszkoleni w tym celu specjaliści w salonach dealerskich. Mogą oni także przygotować wizualizację końcowego efektu, jaki dadzą wybrane modernizacje. Po ustaleniu zakresu tuningu części są zamawiane bezpośrednio w fabryce w Aachen w Niemczech. Zwykle więc wymaga to czekania na części do 2 tygodni. Potem mechanicy w autoryzowanej stacji obsługi BMW zamontują elementy stylizacji i dokonają zmian w zawieszeniu czy osprzęcie silnika. Wszystkie elementy są objęte dwuletnią gwarancją mechaniczną.

 

AC Schnitzer wchodzi właśnie do sieci BMW w Polsce. Osią operacji jest salon BMW Sikora Auto – Centrum w Bielsku-Białej, bo ta właśnie firma jest przedstawicielem Schnitzera na naszym rynku. Współpraca obu firm zaczęła się już we wrześniu ubiegłego roku. Sikora Auto Centrum jako generalny importer podejmie współpracę z czterema wybranymi przez siebie salonami BMW w różnych częściach Polski.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości