Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

ACEA: sprzedaż aut w maju ponownie na minusie

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Archiwum Polskapresse Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów ACEA opublikowała majowe wyniki sprzedaży nowych aut na Starym Kontynencie. Piąty miesiąc roku zamknięto z wynikiem o 5,9% gorszym, niż rok wcześniej.

Fot. Archiwum PolskapresseŁącznie, europejscy klienci zakupili w maju ponad milion nowych aut. W swoim komentarzu do tego wyniku, ACEA informuje jednocześnie, iż najprawdopodobniej był to ostatni z tegorocznych miesięcy, kiedy odnotowano spadek w stosunku do roku 2012. Od pewnego czasu obserwuje się bowiem wzrost zamówień na części potrzebne do montażu aut, a także większą liczbę zamówień na same pojazdy.

Wysokie spadki sprzedaży w maju odnotowały Włochy oraz Francja, odpowiednio 8% i 10,4%. Z kolei w Wielkiej Brytanii oraz Belgii zantowano niemal dwucyfrowy wzrost zainteresowania nowymi samochodami.

Jeśli zaś chodzi o producentów aut, liderem sprzedaży wciąż pozostaje koncerne Volkswagen, który w porównaniu do maja 2012 odnotował spadek na poziomie 2,8%. Największe straty poniósł koncern PSA, ze spadkiem wynoszącymi ponad 13%.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości