Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Adam Małysz gotowy do rajdu Drezno-Wrocław

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Adam Małysz gotowy do rajdu Drezno-Wrocław 25 czerwca, po raz pierwszy w Polsce, rozpocznie się rajd Drezno-Wrocław. Zadebiutuje w nim Adam Małysz. Słynny skoczek pojedzie w załodze z doświadczonym pilotem Rafałem Martonem. Pojadą autem z numerem 00. Celem Małysza jest start w Rajdzie Dakar.

Dzisiaj (wtorek, 7 czerwca) Adam Małysz promował rajd na wrocławskim rynku. Szybko otoczył go wianuszek dziennikarzy i fanów. Skoczek opowiadał im, że pojedzie w barwach RMF Caroline Team w Porsche Cayenne. W słynnym rajdzie off-road, który wyjątkowo wystartuje z Wrocławia.

- Przez 17 lat te zawody zaczynały się w Niemczech, w tym roku po raz pierwszy rozpocznie się w Polsce, we Wrocławiu. Weźmie w nim udział 300 zawodników z całego świata - mówi Albert Gryszczuk, współorganizator rajdu Drezno-Wrocław.

Małysz tłumaczył: - Jedziemy z Rafałem Martonem z numerem 00, czyli tym, który będzie otwierał rajd. Mam nadzieję, że też dojedziemy pierwsi, choć nie będziemy klasyfikowani (śmiech). Chcemy wystartować w Dakarze, ale wcześniej w Maroko Challenge i w Egipcie. Cieszę się, że mój rajdowy debiut będzie w Polsce. Ryzyko oczywiście jest, ale skoki narciarskie też nie są bardzo bezpiecznym sportem. Życie jest tak krótkie, że warto czasem ryzykować i realizować swoje marzenia.

Okazuje się, żę skoczek już oid kwietnia ostro trenuje, a Porsche objeżdżał na pologinie w Drawsku na Pomorzu oraz na szutrowych drogach Chorwacji.

W rozmowie zamieszczonej na portalu MM Wrocław Małysz odpowiedział, że Luc Alphand, francuski narciarz alpejski, wygrał Dakar w 2006 roku. Luc wygrał Dakar za dziewiątym razem. Ja też podchodzę do startu jak sportowiec. Nie będę jechał turystycznie. Chcę wygrywać, choć wiem, że na razie jestem początkujący, a mój samochód, choć jest dobry, to w wersji T2 nie ma dużych szans z T1.

Start we Wrocławiu służy przygotowaniu do Rajdu Dakar.

Adam Małysz gotowy do rajdu Drezno-Wrocław
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Adam Małysz gotowy do rajdu Drezno-Wrocław

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości