Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Adam Małysz nie ukończył rajdu

Data publikacji: Autor: Grzegorz Hilarecki

Adam Małysz nie ukończył rajdu Adam Małysz wycofał się z Hungarian Baja, eliminacji mistrzostw Europy, bowiem naprawa uszkodzonego w sobotę Porsche trwała dłużej niż zezwalał regulamin. Polak prowadził w swojej klasie i był 10 w klasyfikacji generalnej.

Adam Małysz zmuszony został do wycofania się z dalszej rywalizacji w rajdzie Hungarian Baja. Drobne, jak się początkowo wydawało, uszkodzenie auta okazało się być bardzo czasochłonne w naprawie. Naprawa potrwała dłużej niż pozwalał na to regulamin, co zmusiło załogę do zakończenia rajdu, poinformował zespół Małysza RMF Caroline Team.

- W czasie ewakuacji pojazdu z trasy, załoga musiała przejechać przez zaorane pole, co spowodowało awarię sprzęgła, której nie mogliśmy usunąć w regulaminowym czasie – powiedział Albert Gryszczuk, szef zespołu RMF Caroline Team. – Tak czy inaczej zrealizowaliśmy swoje cele treningowe. Adam znakomicie przejechał wszystkie odcinki i mieliśmy możliwość porównania zespołu z najlepszymi kierowcami klasyfikowanymi przez FIA – dodał Gryszczuk.

- Drążek kierowniczy, pękł nam w trudnodostępnym miejscu trasy. Żeby nie stwarzać zagrożenia dla innych kierowców musieliśmy jak najszybciej zjechać z odcinka. Jedyną szansą było zaorane pole, a takie warunki w połączeniu z problemami z drążkiem pociągnęły za sobą uszkodzenie sprzęgła – powiedział Adam Małysz – Bardzo chciałem jeszcze trochę pojeździć i nawet dziś jak słyszę ryk samochodów to ciągnie mnie na trasę. Teraz mocno kibicujemy Łukaszowi, który jedzie świetny rajd – dodał Adam.

Zespół RMF Caroline Team nadal zachowuje szanse na wysokie miejsce w kategorii quadów. Łukasz Łaskawiec po wczorajszym dniu wystartował dzisiaj z pierwszego miejsca w klasyfikacji generalnej i rewelacyjnie pojechał pierwszy z zaplanowanych odcinków.

- Miałem bardzo dobry start i na trasie musiałem wyprzedzić kilku motocyklistów, którzy startowali przede mną. Gdyby trasa była pusta mój wynik byłby jeszcze lepszy – powiedział Łukasz Łaskawiec. - Kolejny etap będzie łatwiejszy i mam nadzieję na pierwsze miejsce w „generalce” – podsumował Łukasz.

 

Adam Małysz nie ukończył rajdu
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Adam Małysz nie ukończył rajdu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości