Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Adam Małysz startuje Mistubishi Pajero w rajdzie Morocco Challenge

Data publikacji: Autor: Paweł Puzio

Adam Małysz startuje Mistubishi Pajero w rajdzie Morocco Challenge Adam Małysz wraz ze swym pilotem Rafałem Martonem weźmie udział w rozpoczynającym  się w najbliższy piątek pustynnym rajdzie RMF Morocco Challenge. Załoga będzie ścigać się swoim przygotowywanym na rajd Dakar Mitsubishi Pajero.

W rajdzie wystartuje też żona słynnego skoczka – Izy Małysz. Podobnie, jak kilka innych sław, takich, jak Anna Dereszowska i Piotr Zelt czy członkowie zespołu Blue Cafe, Iza Małysz pokona pustynię za kierownicą Mitsubishi Pajero.

Tegoroczna edycja rajdu RMF Morocco Challenge jest trzecią z kolei możliwością zmierzenia się polskich kierowców off-roadowych z afrykańską pustynią. Przed zawodnikami piaski pustyni, słone jeziora, kamienie i skały oraz wysoka temperatura.

Mitsubishi Pajero to najbardziej utytułowany samochód w historii rajdu Dakar – zwyciężył w nim 12-krotnie w tym 7 razy rok po roku. Trzy Mitsubishi Pajero przygotowane i użyczone do rajdu przez Polski oddział Mitsubishi Motors to seryjne samochody w limitowanej wersji Mont Blanc. Do napędu auta służy turbodoładowany silnik Diesla o pojemności 3.2 litra i mocy 200 KM, współpracujący z 5-biegową automatyczną przekładnią z systemem napędu na 4 koła Super Select 4WD z możliwością blokady tylnego mechanizmu różnicowego.

W zawodach startuje 50 załóg w kilku klasach. Na odcinkach specjalnych zobaczymy motocykle, quady, fabryczne i specjalnie przygotowane do rajdów samochody terenowe oraz ciężarówki serwisowe. Łącznie na trasie rajdu pojawi się około 150 uczestników, osób z pomocy technicznej i obsługi rajdu.

Trasa rajdu RMF Morocco Challenge liczy łącznie ponad 2,5 tys. kilometrów. Kierowcy przez 7 dni zmagali się będą ze skałami, piaskiem i pyłem fesz-fesz, wyschniętymi słonymi jeziorami oraz najwyższą wydmą w okolicach Merzougi. Punktem startowym i końcowym jest port w Nadorze, skąd załogi ruszają wprost z promu do pierwszego odcinka i skąd wyruszą w drogę powrotną do Polski. Pierwszy pustynny nocleg przewidziano w okolicach miejscowości Tandera. Kolejne to Merzouga i Zagora. Meta rajdu znajduje się na terenie starego fortu w okolicach miejscowości Missour (ponad 250 km na południowy wschód od Fezu).

(opr. p.p.)

Adam Małysz startuje Mistubishi Pajero w rajdzie Morocco Challenge
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Adam Małysz startuje Mistubishi Pajero w rajdzie Morocco Challenge

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości