Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Afera Diselgate. Daimler, właściciel Mercedesa zapłaci gigantyczną karę

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Pixabay.com Niemieccy prokuratorzy zadecydowali, że koncern Daimler będzie musiał zapłacić 870 mln euro grzywny. Kara ma związek z aferą Dieselgate i sprzedażą aut z nielegalnie zmodyfikowanym oprogramowaniem.

Koncern oskarżono o sprzedaż około 684 tys. pojazdów, począwszy od 2008 roku, które nie były zgodne z przepisami dotyczącymi emisji tlenków azotu. Wykazano, że przez manipulację uzyskiwano potrzebne certyfikaty na samochody z silnikiem diesla, „chociaż ich emisje tlenków azotu czasami nie spełniały wymogów regulacyjnych”.

Daimler nie będzie się odwoływał. Kara w wysokości 870 mln euro jest prawnie wiążąca i należy ją uiścić na odpowiednie konto kraju związkowego Badenia-Wirtembergia w ciągu sześciu tygodni. W oświadczeniu firma napisała: „W trzecim kwartale 2019 r. grzywna nie spowoduje znacznego dodatkowego obciążenia przychodów”. 

Redakcja poleca: Nielegalny sposób na tańsze OC. Grozi nawet 5 lat więzienia

Prokuratura podkreśliła, że „wyznaczona kara nie ma wpływu na dochodzenie prokuratora w Stuttgarcie przeciwko osobom fizycznym podejrzeniem o manipulowanie oprogramowania silników pojazdów z silnikiem diesla”

Zobacz także: Porsche Macan w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • monik0a

    Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21 do 45lat. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.Paniedzis.PL/ i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości