Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37023 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Afera spalinowa także w Audi. Sprawa dotyczy 2,1 mln aut

Data publikacji: Autor: (mm)

Audi poinformowało, że ponad 2 mln samochodów tej marki, zostało wyposażonych w aparaturę umożliwiającą fałszowanie danych o szkodliwości emisji spalin / Fot. Audi Audi poinformowało, że ponad 2 mln samochodów tej marki, zostało wyposażonych w aparaturę umożliwiającą fałszowanie danych o szkodliwości emisji spalin. O jakie modele chodzi?

Audi poinformowało, że ponad 2 mln samochodów tej marki, zostało wyposażonych w aparaturę umożliwiającą fałszowanie danych o szkodliwości emisji spalin / Fot. Audi Rzecznik koncernu z Ingolstadt przyznal, że sprawa dotyczy 1,42 mln samochodów Audi z silnikami spełniającymi normę emisji spalin Euro5 w Europie Zachodniej, w tym 577 tys. w samych Niemczech. To także prawie 13 tys. w Stanach Zjednoczonych. Dokładnie mowa jest o modelach A1, A3, A4, A5, A6, TT, Q3 i Q5.

Volkswagen, który jest właścicielem Audi przyznał, że montował w samochodach z silnikiem Diesla oprogramowanie, które fałszowało dane o szkodliwości emisji spalin. Według Volkswagena oprogramowanie ograniczające neutralizację tlenków azotu w spalinach silników Diesla znajduje się w około 11 mln pojazdów na całym swiecie.

To jest na czasie: Ekstraklasa bez błędów sędziowskich? Sprawdź, jakby to wyglądało!

Niemiecka gazeta "Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung", powołując się na źródła zbliżone do rady nadzorczej marki poinformowała, że już w 2011 roku dział techniczny Volkswagena przestrzegał władze firmy przed oszukiwaniem na temat emisji spalin. Mimo to proceder ten z każdym rokiem przybierał na sile.

W wyniku afery, prezes Volkswagena Martin Winterkorn złożył rezygnację i zaznaczył, że bierze na siebie odpowiedzialność za nieprawidłowości  Na czele koncernu stanął dotychczasowy szef Porsche - Matthias Mueller.


Jeep dla Ciebie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • no co ty;] (gość)

  a w sodzie nie?

 • Helmut (gość)

  VOLKSWAGEN. DAS AUTO. DAS SCHWINDEL.

 • XYZ (gość)

  Można mieć nadzieję, że rzecz nie zakończy się na rezygnacjach z wysokich i wysoko opłacanych funkcji ale, że w stosunku do odpowiedzialnych osób za to wielkie oszustwo zastosowane zostaną odpowiednie sankcje karne.

 • Społ.EkoRzecznik (gość)

  nauczałem od dawna ze jedynym miarodajnem sposobem byłoby obowiazkowa zakładania każdemu analyzatora spalin działającego permamętnie, a jako że to pewnie byłoby prawie awykonalne więc docelowo wyjsciem i tak moze się okazać zakaz jazdy spalinowej przynajmniej w miastach

 • Człowiek (gość)

  Tak długo, dopóki gospodarkę będzie napędzał zysk, a nie dbałość o efektywne wykorzystanie dostępnych zasobów, nic się nie zmieni.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Audi zdjęcia

Audi dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Audi opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Audi Cena

Części dla marki Audi

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

680 zł