Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39042 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Afera Volkswagena. Niemcy odkupią wadliwe auta?

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. Volkswagen Wiele aut, których dotyczy afera spalinowa może okazać się zbyt drogich do naprawy. Czy to sprawi, że Volkswagen będzie odkupował te auta?

Fot. Volkswagen 500 tys. samochodów. Tyle aut nie spełnia wymogów norm emisji spalin w USA. Naprawa nie okazuje się taka prosta jak zakładano, a nawet w przypadku 1/5 pojazdów rozwiązanie problemu może okazać się zbyt kosztowne.

Dokładnie chodzi o starsze Volkswageny z silnikami 2.0 TDI. Niewykluuczone, że Volkswagen zdecyduje się na odkupienie od klientów tych samochodów. To nawet 115 tysięcy aut, ale dokładne szczegóły i warunki odkupu nie zostały podane.

Zobacz także: Mandaty. Będzie więcej ukaranych kierowców

Przypomnijmy, że kilka dni temu niemiecki koncern został pozwany przez Departament Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych, a kara może sięgnąć nawet 48 miliardów dolarów. Odmawia jednak udostępnienia e-maili i innej korespondencji swego kierownictwa amerykańskiej prokuraturze prowadzącej dochodzenie.

Zamieszanie związane z niemieckim koncernem zaczęło się w połowie września 2015 roku. Ujawniono, iż amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) podejrzewa Volkswagena o manipulowanie wynikami pomiaru spalin. Kilka dni później Volkswagen potwierdził, że instalował w swoich samochodach nielegalne oprogramowanie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Iza S. (gość)

    czy niemcy jako narod dbajacy o ekologie wrecz do przesady (patrz:przenoszenie cementowni do Polski) odkupia trujace szroty i sprzedadza je w Polsce (po promocyjnej cenie, naturalnie) lub w Chinach?! W trosce o srodowisko, nalezy dodac...

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen zdjęcia

Volkswagen dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen opinie

Oceń swoje auto

Volkswagen Cena