Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36373 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Afera Volkswagena zatacza coraz szersze kręgi

Data publikacji: Autor: (łs) RUPTLY/x-news

Fot. RUPTLY/x-news W połowie września amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) ujawiła, że podejrzewa Volkswagena o manipulowanie wynikami pomiaru spalin. Afera zatacza coraz szersze kręgi.

Fot. RUPTLY/x-news- Ministerstwo transportu stwierdziło, że oprogramowanie używane w samochodach Volkswagena jest niezgodne z przepisami. Koncern jest zmuszony do usunięcia tego systemu ze wszystkich aut, a także podjęcia odpowiednich działań w kwestii przestrzegania regulacji dotyczących emisji spalin. W Niemczech problem dotyczy około 2 milionów 400 tysięcy samochodów. Przed nami wielka akcja serwisowa, ale jest ona konieczna - skomentował najnowsze doniesienia w sprawie afery Volkswagena minister transportu Niemiec Alexander Dobrindt.

Zobacz też: Czy warto wybrać najtańszą wersję? Sprawdzamy!

Posiadacze samochodów z wadliwym oprogramowaniem zostaną poinformowani w najbliższych tygodniach i miesiącach o planowanej akcji serwisowej. Całkowity koszt działań, które mogą dotyczyć nawet 11 milionów pojazdów, ocenia się na minimum 6,5 mld dolarów. Dokładne zamierzenia Volkswagena mają zostać przedstawione w przyszłym miesiącu. Wtedy dowiemy się jak niemiecki producent zamierza naprawić feralne oprogramowanie oraz czy będzie to miało jakikolwiek wpływ na pracę silników.

Przypomnijmy, że w połowie września ujawniono, iż amerykańska Agencja Ochrony Środowiska (EPA) podejrzewa Volkswagena o manipulowanie wynikami pomiaru spalin. Kilka dni później koncern potwierdził, że instalował w swoich samochodach nielegalne oprogramowanie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen zdjęcia

Volkswagen dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Volkswagen Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł