Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Agila za progiem

Data publikacji: Autor: pim

 Kolejny próg pokonał opel agila. W ubiegły piątek z taśm fabryki Opla w Gliwicach zjechała dwustutysięczna agila.

Od niedawna auto jest już pięcioosobowe. Przeszło także niewielki lifting.

Produkcję tych aut rozpoczęto w 2000 roku. Agila jest produkowana tylko w Gliwicach, powstają tu więc także wersje z kierownicą po lewej stronie i znaczkiem Vauxhalla na masce.

Od września agila stała się samochodem pięcioosobowym. Tylna kanapa ma trzy zagłówki i trzy bezwładnościowe pasy bezpieczeństwa (środkowy jest poprowadzony od dachu). Składa się więc już nie w połowie, ale w stosunku 40:60. Są także punkty mocowania fotelików w systemie ISOFIX na bocznych siedzeniach tylnej kanapy. W nowy rok modelowy samochód wchodzi także z nowymi kolorami nadwozia: niebieskim "Prestige blue", żółtym "Pinaple yellow" oraz srebrnym "Mint silver".

Na zewnątrz nowa agila ma przezroczyste klosze reflektorów i chromowany wlot powietrza. Elementy z matowego "chromu" są także we wnętrzu samochodu.
W tym roku z taśm gliwickiej fabryki zjechało60 500 agili, z czego 97 proc. trafiło na eksport do ponad 20 krajów Europy. Za granicę odjechała także jubileuszowa agila. Srebrno - zielony samochód z silnikiem 1.2 l trafił do Włoch.

Na krajowym rynku sprzedaż agili wzrosła w pierwszej połowie roku o 35 proc.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości