Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Agresja drogowa. Gołą pięścią rozbił przednią szybę auta (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / STORYFUL / x-news

Fot. STORYFUL / x-news Policja z Kalifornii aresztowała kierowcę, który jest podejrzany o rozbicie przedniej szyby w samochodzie innej uczestniczki ruchu.

Zdarzenie zostało nagrane przez nastolatkę jadącą samochodem poszkodowanej. Jej matka podczas przesłuchania zeznała, że mężczyzna blokował jej drogę swoim samochodem. Później wysiadł ze swojego auta, wdrapał się na maskę samochodu kobiety i gołą pięścią rozbił przednią szybę.

Zobacz także: Prawo jazdy. Kategoria B i ciągnięcie przyczepy

Sąd skazał 28-letniego Joshua Robert Dalton za wandalizm. Została na niego nałożona kaucja w wysokości 20 tysięcy dolarów.

Agresja drogowa nie jest pojęciem nowym chociaż coraz mocniej daje się ją zaobserwować w ostatnich latach. Pierwsze wzmianki o agresywnych kierowcach pojawiły się już 1949 roku, gdy dwóch kanadyjskich psychiatrów przeanalizowało zachowania taksówkarzy i wskazało zależność między stylem życia a wypadkowością.

Grupa o nieustabilizowanej sytuacji rodzinnej i lekceważąca prawo częściej miała wypadki niż kierowcy funkcjonujący w rodzinach i przestrzegający norm prawnych. Pierwsze definicje agresji drogowej powstały w latach 80. dwudziestego wieku i opisywały to pojęcie w sposób następujący – rzeczywiste lub zamierzone działanie skutkujące krzywdą psychiczną lub fizyczną.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

 • Konara (gość)

  Powinni mu nie kaucję a konara odciąć

 • Putbill (gość)

  Nie popieram takiego zachowania, ale bez powodu tego nie zrobił, pewnie wlekła się lewym pasem jak wóz z sianem.

 • szkoda_słów (gość)

  W (H)Ameryce to taka agresja jest na drodze, że hej. Oczywiście to nie usprawiedliwia gościa ale bez powodu praktycznie nie zdarza się wywołanie aż takiej agresji. Myślę, że ten kij ma dwa końce.

 • Uważny kierowca (gość)

  W komentarzach niestety ciągły victim blaming :( Niezależnie od przyczyny, nikt nie ma prawa tak się zachować. O sposobach radzenia sobie z agresją drogową można poczytać w "Niezbędniku uważnego kierowcy" - poradniku psychologicznym dla kierowców: https://uwaznykierowca.pl/

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości