Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Akademia Misia Ratownika

Data publikacji: Autor: (mp)

W ramach Akademii Misia Ratownika w siedzibie Komendy Głównej Policji w Warszawie przeprowadzono dziś szkolenia dla nauczycieli i prelegentów – przedstawicieli Policji i Państwowej Straży Pożarnej z Mazowsza.

 

Projekt Akademii Misia Ratownika powstał na bazie doświadczeń Stowarzyszenia Misie Ratują Dzieci wynikających z kontaktów z dziećmi poszkodowanymi w wypadkach – uczestnikami corocznych turnusów terapeutycznych. Przy jego powstaniu współpracowały także służby ratownictwa w ramach projektu Miś Ratownik. Polega on na wyposażaniu samochodów ratownictwa w pluszowe niedźwiadki.

 

Celem Akademii Misia Ratownika jest kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań najmłodszych dzieci ze szkół podstawowych w zakresie bezpieczeństwa. Nauka odbywa się podczas cyklu zajęć warsztatowych prowadzonych przez przedstawicieli służb ratownictwa. Zajęcia dotyczą bezpieczeństwa ruchu drogowego, zagrożeń związanych z przestępczością, udzielania pierwszej pomocy oraz profilaktyki przeciwpożarowej. Mają formę gier i zabaw interakcyjnych, pozwalających na szybsze i łatwiejsze przyswojenie wiedzy.

 

W województwie mazowieckim projektem objętych zostanie 6 tys. dzieci.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości