Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Akcja "Droga zaufania". Kierowcy wezwali dwie wyposażone karetki

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Akcja "Droga zaufania". Kierowcy wezwali dwie wyposażone karetki W niedzielę na słupskiej obwodnicy w ramach akcji "Drogi zaufania” zorganizowano symulację wypadku. Z powodu niedomówień, wysłało tam dwie karetki, które mogły być potrzebne gdzieś indziej.

Od 2007 roku Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad organizuje akcję "Drogi zaufania”. Jej celem jest poprawa bezpieczeństwa na polskich drogach i uczulenie kierowców na konsekwencje jakie niosą ze sobą wypadki. W niedzielę na placu przed ratuszem można było zasiąść za kierownicą symulatora dachowania, zderzeniowego i jazdy. Ratownicy medyczni pokazywali, jak udzielać fachowo pierwszej pomocy.

 

Natomiast na słupskiej obwodnicy zorganizowano happening i zaimprowizowano wypadek. Badano reakcje kierowców na to, co dzieje się na drodze. Sprawdzano również, ile osób zatrzyma się, by pomóc.

Z danych GDDKiA wynika, że dwudziestu na stu kierowców, którzy widzą wypadek na drodze, decyduje się pomóc poszkodowanym. Tym razem oczekiwania organizatorów ich przerosły. Na miejsce wypadku zatrzymywali się kierowcy i informowali o nim pogotowie. To natychmiast wysłało dwie w pełni wyposażone karetki, których kierowcy dopiero na miejscu zorientowali się, że są uczestnikami ćwiczeń i że organizator akcji zapomniał poinformować ich o swoich planach.

– O ile dobrze pamiętam, nikt z organizatorów się z nami nie kontaktował – mówi Mariusz Żukowski, dyrektor słupskiego pogotowia, i dodaje, że na szczęście w tej chwili nigdzie nie doszło do prawdziwego wypadku, do którego, w tej sytuacji ambulans mógł dojechać za późno.

– Jestem przekonany, że zapowiadaliśmy wcześniej, że będziemy organizować symulację na słupskiej obwodnicy. Gdy na miejsce przyjechała kartka, od razu wszystko zostało wyjaśnione z ratownikami – mówi Piotr Michalski, rzecznik prasowy Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Gdańsku.

– Ubolewam, że doszło do nieporozumienia. Firma, która dla nas organizowała happening, będzie się w tej sprawie kontaktować ze słupskim pogotowiem, by to wszystko wyjaśnić – dodaje.

Akcja "Droga zaufania". Kierowcy wezwali dwie wyposażone karetki
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Akcja "Droga zaufania". Kierowcy wezwali dwie wyposażone karetki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości