Wszystko
o samochodach

Aktualności / Akcje serwisowe

Akcja serwisowa BMW i Hyundaia. Kilka tysięcy aut w Polsce z usterkami

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Janusz Wójtowicz Nieprawidłowo działające systemy ABS i ESC oraz wadliwe poduszki powietrzne. O konieczności przeprowadzenia takich akcji serwisowych poinformowało UOKiK dwóch producentów samochodów.

Akcja serwisowa BMW

BMW powiadomiło Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, że w samochodach marki BMW, modele: 1 (F52), 5 (G30), 5 TOUR (G31), 7 (G11) i M5 (F90), wyprodukowanych w Niemczech, do ładunków generatora gazu czołowych poduszek powietrznych mogła dostać się wilgoć w procesie produkcji generatora. Zawilgocenie ładunku może sprawić, że w przypadku zadziałania poduszki powietrznej, we wnętrzu generatora gazu powstanie zbyt wysokie ciśnienie, wskutek czego nastąpi odpadnięcie tzw. zespołu zapłonowego. W takim przypadku poduszka może zadziałać nieprawidłowo lub wcale. Wskutek tego oraz odłączenia się elementów generatora gazowego, występuje podwyższone ryzyko odniesienia obrażeń przez osoby w pojeździe.

Zobacz także: Zapomniany prototyp z FSO

Na rynku polskim kampanią naprawczą objęte są łącznie 63 pojazdy. Przedsiębiorca zadeklarował, że skontaktuje się z właścicielami samochodów objętych kampanią oraz poinformuje o konieczności wizyty w warsztacie w celu przeprowadzenia stosownej naprawy.

Kłopoty Hyundaia

W samochodach marki Hyundai, modele: i30(FD) oraz ELANTRA(HD), wyprodukowanych w Korei Południowej, może dochodzić do zwarcia elektrycznego w obwodzie zasilania modułu sterowania układem ABS/ESC i jego usterki, co zwiększa ryzyko kolizji.

Na rynku polskim kampanią naprawczą objętych jest 5 912 pojazdów. Posiadacze pojazdów zostaną powiadomieni o konieczności umówienia się na wizytę w ASO Hyundai w celu przeprowadzenia stosownej naprawy.

Zobacz także: Nie pamiętasz o tej zasadzie? Możesz zapłacić 500 zł

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości