Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Akcja serwisu Motofakty.pl i dziennika "Polska": "Chcemy taniego paliwa"

Data publikacji: Autor: (red)

taniepaliwo.motofakty.pl W ostatnich tygodniach wiele mówiło się i pisało o cenach paliw. Nic dziwnego, skoro biły one kolejne rekordy. Każdy kierowca mógł to odczuć w swoim portfelu. Wysokie ceny paliw odbijają się teraz nie tylko na kierowcach, ale również na konsumentach kupujących najbardziej podstawowe produkty. Nadszedł czas przejść od słów do czynów!
W ostatnich tygodniach wiele mówiło się i pisało o cenach paliw. Nic dziwnego, skoro biły one kolejne rekordy. Każdy kierowca mógł to odczuć w swoim portfelu. Wysokie ceny paliw odbijają się teraz nie tylko na kierowcach, ale również na konsumentach kupujących najbardziej podstawowe produkty. Nadszedł czas przejść od słów do czynów!


Chcemy zobowiązać polityków do działania na korzyść obywateli. W tym celu, na ręce Marszałka Sejmu Rzeczy Pospolitej Polskiej i Premiera składamy petycję.  Jednak ich reakcja zależy od liczby podpisów i zasięgu akcji. 


Zachęcamy Ciebie do wzięcia udziału – podpisz petycję!

Zaproś wszystkich znajomych , którzy chcą walczyć o tańsze paliwo! 

Pobierz i użyj vlepki – niech wszyscy dowiedzą się o możliwości wpłynięcia na polityków!

Czas skończyć z podwyżkami! taniepaliwo.motofakty.pl

Od ponad dwóch lat ceny paliw rosną nieustannie – przez ten okres wzrosły o prawie 40%. Dla podwyżek cen zawsze znajdzie się uzasadnienie – wzrosty cen surowców czy zmiany kursów walut zawsze były wykorzystywane do szybkich podwyżek na stacjach benzynowych. Niestety, w drugą stronę nie działano nigdy tak sprawnie i szybko. Ceny wchodziły na coraz wyższe poziomy i teraz mamy na stacjach droższe paliwa niż w czasie kryzysu paliwowego, gdy ropa była prawie 30% droższa  niż dziś. Chcemy aktywnej polityki skierowanej na stabilizację cen na rynku paliwowym na realnych, niższych poziomach!

Drogie paliwa to problem nas wszystkich.

Droga benzyna czy olej napędowy to nie tylko problem kierowców. Cena transportu jest w bardzo dużym stopniu zależna od kosztów paliw. Wszystko, co kupujemy w sklepach drożeje, między innymi dlatego, że po prostu trzeba więcej zapłacić, aby dany produkt do nas dowieźć. Koszty transportu wpływają na ceny dóbr, które eksportują  polskie firmy. Przez drożejące paliwa nasze produkty tracą na konkurencyjności. Chcemy taniego paliwa, bo skorzystamy na tym wszyscy!

Gdzie jest miejsce na obniżki cen paliw?


Około połowy ceny paliwa stanowią: podatek VAT, akcyza i opłata paliwowa. W tej chwili na każdym litrze paliwa, Budżet Państwa zarabia tyle samo, co wytwórcy i dystrybutorzy razem wzięci. Stawka VAT wzrosła z początkiem roku. Akcyza jest wyższa od minimalnego poziomu wymaganego przez Unię Europejską. Co więcej, do ceny wliczana jest opłata paliwowa, która miała być przeznaczana na budowę dróg, ale za ich użytkowanie dodatkowo pobierane są pieniądze w postaci opłat za przejazd autostradami. Chcemy obniżenia podatku na paliwa oraz zniesienia podwójnego obciążenia na budowę dróg!

Sprawa jest polityczna, ale nie partyjna.

Politycy – posłowie, członkowie rządu oraz urzędnicy w ministerstwach,  mają realny wpływ na podatki wliczane do ceny paliw. Niektóre partie polityczne wykorzystują bieżącą sytuację na rynku paliw w kampanii wyborczej. Z jednej strony to dobrze, że dostrzegają problem. Z drugiej – nie proponują kompleksowego rozwiązania, które można przełożyć na działania w sferze aktów prawnych czy zarządzeń. Oczekujemy, że sprawa będzie traktowana poważnie w kategorii realnych rozwiązań, aktualnie rządzących i wybranych w nadchodzących wyborach. Nie godzimy się na wykorzystywanie kryzysu na rynku paliw do walki politycznej – oczekujemy od wszystkich partii realnych rozwiązań problemu!

Zapraszamy na stronę taniepaliwo.motofakty.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

 • gilbert3

  Nic nie zrobicie, akcyza jest jedna z najniższych w UE, VAT musi być podstawowy (nie można zrobić 8%), opłata paliwowa idzie na drogi, zresztą kierowcy to od zawsze worek bez dna. Będziemy płakać jak bobry jak UE zdecyduje o akcyzie na gaz.

 • gdynianin1

  Żałosne. Sprawa polityczna a nie partyjna? Ha, ha... Kto rządzi w tej postkomunie III RP jaką jest nasz kraj? Znowu wina PiSu? Bujajcie się.

 • Tonyssimus

  Jak Tusk doszedł do władzy to przestał dbać o ludzi - dba jak egoista wyłącznie o swoje dobro. Za rządów Kaczyńskiego paliwo było obniżone o akcyzę... Wybierajcie mądrzy ludzie czy chcecie mieć lepiej czy jeszcze gorzej niż dzisiaj...

 • jerico

  No i po co to idzie przez Facebooka, czy w Internecie nie da się już nic zrobić bez tego serwisu ? Weźcie się opamiętajcie, nie wszystkich interesują kąta w tego typu serwisach, śmierdzi to na kilometr, niby to akcja dla Kowalskiego, ale do Facebooka trafi - po co się pytam, po co? I już macie jeden głos mniej.

 • laaant

  Panowie to proste.Namówcie Palikota żeby produkowal poza gorzałą paliwo.To bardzo mądry człowiek.I kupujmy od niego wszyscy.Wtedy orlen może iść na 10 letni urlop. Przy wulkanicznej dziurze w budżecie nikt obniżką nie jest zainteresowany. A nieswoje pieniądze luxusowo się roztrwania.

 • RysiekK

  jak zwykle bijecie pianę nad pobocznymi tematami. Przypomionam ze [b]najważniejszą sprawą jest obniżenie zużycia paliw i redukcja wszystkich tzw kosztów zewnętrznych transportu[/b] i do osiągnięcia tego właśnie celu należy dążyć najpierw, o czym media powinny pamiętać w szczegółności..jak równiez o tym że oszczędność trzeba wymuszać również przez kieszeń.

 • motosport

  [quote="laaant"]Panowie to proste.Namówcie Palikota żeby produkowal poza gorzałą paliwo.To bardzo mądry człowiek.I kupujmy od niego wszyscy.Wtedy orlen może iść na 10 letni urlop. Przy wulkanicznej dziurze w budżecie nikt obniżką nie jest zainteresowany. A nieswoje pieniądze luxusowo się roztrwania.[/quote] true :) problem w tym, że państwo by go zjadło wszystkimi możliwymi metodami

 • Robbi

  co za bzdurna akcja? kto ja wymyslil? widac ten serwis schodzi na psy.

 • anty polityk

  Chciałbym się podpisać, ale dlaczego mam zakładać konto na jakimś syfiastym fejs-zbuku? Zmieńcie to, to się podpiszę.

 • haridan

  I dlaczego mam zakładać konto na fejsie, żeby się podpisać?????? Kogoś tu mocno pogięło.

 • klimad

  A to fakty co wchodzi w cenę paliwa 1) cena zakupu paliwa -1,61 zl (35,6% ceny) 2) marza dystrybucyjna - 0,21 zl (4,6 % ceny) 3) oplata paliwowa - 0,09 zl (1,99% ceny) 4) akcyza - 1,76 zl (39,28% ceny) 5) podatek VAT - 0,84 zl (18,6% ceny) i niech nikt nie mówi że nie można z czegoś zrezygnować osobiście skasował bym pkt 5 i oczywiście obniżył pkt 4

 • Komentarz usunięty.
 • Rogallo (gość)

  Ja to pierdole okradają nas te pedały w biały dzień, nikt nic nie zrobi?? Nasi dziadkowie się w grobach przewracają. Przecież to logiczne że jak paliwo stanieje to gospodarka się ruszy te głąby w sejmie zachowują się jak by szkoły specjalne pokończyły a ilu z nich ma się za doktorów płakać się chce i jak tu nie wyjechać.

 • tad (gość)

  Akcja paliwa - należy zbojkotować całkowicie stacje Orlenu, to hurtownie Orlenu narzucają 60% marży na paliwa. Całkowity bojkot stacji Orlenu uderzy w tą nadmiernie wzbogaconą firmę. Podaj dalej!

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości