Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Akcja "Trzeźwy poranek” w Lubelskiem - 29 pijanych kierowców

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Akcja "Trzeźwy poranek” w Lubelskiem - 29 pijanych kierowców 1100 kierowców przebadała w poświąteczny wtorek lubelska policja w ramach akcji "Trzeźwy poranek”. 29 już nie pojechało dalej.

Od 5.30 do 8 trwała dziś na drogach województwa lubelskiego akcja "Trzeźwy poranek”. – Jak zwykle po świętach sprawdzaliśmy stan trzeźwości kierowców. W akcji brało udział ponad stu policjantów wspieranych przez Żandarmerię Wojskową. Skontrolowano tysiąc sto pojazdów – mówi nadkomisarz Arkadiusz Kalita z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie.

W Lublinie policja sprawdzała kierowców na Choinach oraz w okolicach Janowskiej i Zemborzyckiej. – Tylko w Lublinie policjanci złapali ośmiu "wczorajszych” kierowców, w tym czterech popełniło przestępstwo, bo miało powyżej 0,5 promila. Rekordzista wydmuchał 1,2 promila – wylicza nadkomisarz Kalita. W całym województwie policjanci zatrzymali 29 kierowców pod wpływem alkoholu, w tym 9 miało powyżej 0,5 promila. Zatrzymano także 11 dowodów rejestracyjnych.

Policjanci zwracają jeszcze uwagę na jeden fakt. – Ci powyżej 0,5 promila świadomie wsiedli za kierownicę, wiedząc że dzień wcześniej spożywali dużo alkoholu. Dla niech nie ma żadnego wytłumaczenia. Mało tego, ci ludzie jechali do pracy, a zatem chcieli podjąć czynności służbowe po pijanemu – dodaje nadkomisarz Kalita.

Przypominamy, że jazdę od 0,2 do 0,5 można stracić prawo jazdy na minimum 6 miesięcy i narazić się na grzywnę do 5000 złotych. Jazda po pijanemu (powyżej 0,5 promila) jest już przestępstwem, za co grożą nawet dwa lat więzienia oraz spora kara pieniężna.

Paweł Puzio

Akcja "Trzeźwy poranek” w Lubelskiem - 29 pijanych kierowców
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Akcja "Trzeźwy poranek” w Lubelskiem - 29 pijanych kierowców

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości