Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Akcja "ZNICZ 2011"

Data publikacji:

Fot: Policja.pl Dziś o godzinie 14.00 rozpoczyna się policyjna akcja „ZNICZ 2011”. Każdego roku w tym czasie panuje większy ruch na głównych trasach komunikacyjnych i na drogach dojazdowych do cmentarzy. Każdy może odpowiednio przygotować się do obchodów Święta Zmarłych, zwłaszcza jeśli czeka go daleka podróż.
Podczas ogólnopolskich działań „Znicz 2011” nad bezpieczeństwem Fot: Policja.pl uczestników ruchu drogowego będzie czuwało w naszym województwie ponad 2000 policjantów wspieranych przez strażników miejskich i funkcjonariuszy Żandarmerii Wojskowej.

W czasie kontroli policjanci będą zwracać szczególną uwagę na prędkość z jaką poruszają się kierowcy. Będą również sprawdzać ich trzeźwość, stan techniczny pojazdów i sposób przewożenia dzieci.

Już od początku tego tygodnia wiele osób wybiera się na cmentarz. Pamiętajmy o prawidłowym parkowaniu swoich pojazdów, przede wszystkim zgodny z przepisami, ale także w sposób, który nie utrudni poruszania się innym.

W okolicach nekropoli będziemy mogli spotkać także policyjne patrole. Funkcjonariusze będą sprawdzać m.in. prawidłowość oznakowania prejść dla pieszych czy parkingów. Jak co roku kierowcy powinni przygotować się na zmianę w organizacji ruchu przede wszystkim w pobliżu cmentarzy 1 listopada.

Pamiętajmy!

Wybierając się w długą drogę, bądźmy wypoczęci. Trasę pokonujmy etapami, robiąc co pewien czas przerwę na odpoczynek, dopilnujmy żeby wszyscy pasażerowie mieli zapięte pasy bezpieczeństwa, sami także o tym nie zapominajmy.

Pieszych uczulamy, aby zadbali o własne bezpieczeństwo i jeśli nie jest to absolutnie konieczne nie korzystali z jezdni, a jeśli już muszą, pamiętali o zasadzie szczególnej ostrożności. Poza obszarem zabudowanym dobrze jest mieć ze sobą jakiś odblaskowy element, choćby opaskę, przez co pieszy będzie bardziej widoczny po zmrok

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości