Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Akcja Znicz 2018. Co będzie kontrolować policja?

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Tomasz Bolt W 2017 r. w listopadowy długi weekend doszło do 609 wypadków, w których zginęły 53 osoby. Jak co roku, tak i teraz polizja zapowiada wzmożone kontrole.

Tegoroczna akcja Znicz trwa od środy 31.10 do niedzieli 4.11. Bierze w niej udział ponad 6 tys. policjantów. Wspomaga ich m.in. straż miejska.

Policjanci będą sprawdzać m.in. stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach: dostosujmy prędkość pojazdów do warunków panujących na drodze i pamiętajmy o zachowaniu odstępu między samochodami. Zwrócą także uwagę na konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania.

Policja ponawia apel do tych kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej. Planując podróż warto sprawdzić wcześniej trasę przejazdu oraz ewentualne utrudnienia, jakie mogą się pojawić na różnych odcinkach. Ważne, aby nie jeździć „na pamięć” – w wielu miejscach pojawią się zmiany organizacyjne, niektóre ulice zostaną wyłączone całkowicie z ruchu, o czym będą informowały znaki drogowe.

Zobacz także: Czy nowe samochody są bezpieczne?

Na pobłażliwość policjantów nie mają co liczyć kierujący, którzy zdecydują się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Mundurowi zwracają się do pieszych, aby korzystali z chodników, a w przypadku ich braku - z pobocza. Przed wejściem na jezdnię zachować należy szczególną ostrożność i przechodzić tylko w miejscach do tego wyznaczonych.

Wybierając się na cmentarz, nie warto zostawiać cennych rzeczy w samochodach. Złodziej tylko czeka na taką okazję.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości