Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Akcja Znicz 2019. Te elementy będzie kontrolować policja

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Fot. Piotr Krzyżanowski W dniach 31.10-03.11.2019 przeprowadzona będzie policyjna akcja Znicz 2019. Przestrzegania ograniczeń prędkości zwłaszcza na obszarze zabudowanym to tylko jeden z kontrolowanych elementów.

Policjanci będą sprawdzać m.in. stan techniczny aut i sposób przewożenia dzieci. Funkcjonariusze przypominają o podstawowych zasadach: dostosujmy prędkość pojazdów do warunków panujących na drodze i pamiętajmy o zachowaniu odstępu między samochodami. Zwrócą także uwagę na konieczności jazdy z włączonymi światłami mijania.

Policja ponawia apel do tych kierowców, którzy wybiorą się w dłuższą podróż, by co pewien czas robili przerwę na odpoczynek i w miarę możliwości wyjechali wcześniej. Planując podróż warto sprawdzić wcześniej trasę przejazdu oraz ewentualne utrudnienia, jakie mogą się pojawić na różnych odcinkach. Ważne, aby nie jeździć „na pamięć” – w wielu miejscach pojawią się zmiany organizacyjne, niektóre ulice zostaną wyłączone całkowicie z ruchu, o czym będą informowały znaki drogowe.

Na pobłażliwość policjantów nie mają co liczyć kierujący, którzy zdecydują się usiąść za kierownicą pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Zobacz także: Kiedy można zamówić dodatkową tablicę rejestracyjną?

Parkując samochód przed cmentarzem nie zostawiajmy w nim w widocznym miejscu wartościowych przedmiotów lub dokumentów. Starajmy się parkować na strzeżonych lub dozorowanych parkingach, w miejscach oświetlonych i często uczęszczanych. Wysiadając, sprawdźmy czy drzwi i okna w aucie są zamknięte. Widoczny laptop czy torebka mogą niestety stanowić okazję dla potencjalnego złodzieja. Pamiętajmy też gdzie pozostawiliśmy swój pojazd, żeby uniknąć niepotrzebnego stresu.

Jak co roku w okolicach dnia Wszystkich Świętych na ulicach pojawią się dodatkowe policyjne patrole, które nie tylko będą dbały o nasze bezpieczeństwo, ale także służyły pomocą. Należy stosować się do poleceń i wskazówek wydawanych przez policjantów lub innych funkcjonariuszy pełniących służbę w rejonach cmentarzy.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości