Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Akcja Znicz w obronie toru Lublin

Data publikacji: Autor: Ewa Pajuro

Fot. Tomasz Koryszko "Wyścigi na torze, a nie na ulicy", "Tor plus szkolenia to bezpieczeństwo na drogach" - to tylko niektóre z haseł, które nieśli na transparentach obrońcy toru Lublin. Jak tłumaczyli, przemarsz ulicami miasta zorganizowali w proteście przeciw sprzedaży obiektu.
"Wyścigi na torze, a nie na ulicy", "Tor plus szkolenia to bezpieczeństwo na drogach" - to tylko niektóre z haseł, które nieśli na transparentach obrońcy toru Lublin. Jak tłumaczyli, przemarsz ulicami miasta zorganizowali w proteście przeciw sprzedaży obiektu.
      
Fot. Tomasz Koryszko Wszystko zaczęło się 30 października około godz. 18 na parkingu przed halą Targów Lublin. Stamtąd uczestnicy akcji przejechali pod siedzibę PZMot przy ul. Prusa. Przed wejściem z zapalonych zniczy ułożyli napis Tor Lublin. - To ma pokazać, że koniec toru jest bliski - tłumaczył Michał Kawka, organizator akcji. 

CZYTAJ TAKŻE

Tor Lublin wystawiony na sprzedaż

Akcja "Hałas" w proteście przeciw zamknięciu toru Lublin

Podkreślał też, że protest nawiązuje do policyjnej akcji "Znicz", która ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach. - Tor także jest po to, by na ulicach było bezpieczniej. Na nim każdy, kto ma prawo jazdy może, pod okiem bardziej doświadczonych kolegów, doskonalić swoje umiejętności - zapewniał. 
Następnie uczestnicy przeszli pod budynek Ratusza na pl. Łokietka. Ich przemarsz koordynowała policja. - Należą jej się wielkie podziękowania, bo nie występowaliśmy o taką pomoc - mówił Kawka. Niektórzy uczestnicy z transparentami wychodzili na ulicę. - Po naszych uwagach wracali na chodnik - zapewnia. 

Policja ocenia, że akcja przebiegała spokojnie. - Dyżurny nie sygnalizował, żadnych nieprawidłowości - mówi Anna Smarzak, rzeczniczka lubelskiej policji. 

Pod Ratuszem uczestnicy akcji skandowali m.in. "Obiecałeś, chcemy toru" odnosząc się do zapewnień prezydenta Lublina, że taki obiekt jest miastu potrzebny. 

Obrońcy toru zorganizowali swoją akcję niemal tydzień po tym, jak okazało się, że Polski Związek Motorowy sprzedaje prawo do użytkowania wieczystego terenu na którym działa obiekt. Cena wywoławcza to ponad 10 mln zł. 

Konflikt wokół Toru Lublin trwa już od kilku lat. We wrześniu prezydent Lublina i marszałek województwa zapowiedzieli budowę nowego obiektu w miejscowości Jawidz (gm. Spiczyn). 

O konkretach nie było jednak mowy, bo na początku zgodę na inwestycję wyrazić mieszkańcy wsi. Konsultacje w tej sprawie mają się odbyć w listopadzie. Zdaniem obrońców Toru Lublin lepszym miejscem byłby teren po planowanym lotnisku w Niedźwiadzie.

Źródło: Kurier Lubelski

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości