Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Akcyza na samochód. Rząd zmienia przepisy

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. pixabay Sejm znowelizował przepisy dotyczące akcyzy na samochody hybrydowe. Podatek na takie pojazdy będzie o połowę niższy.

Znowelizowane właśnie przepisy były projektem poselskim. Wprowadzają one obniżoną o 50 proc. stawkę podatku akcyzowego dla samochodów z napędem hybrydowym (z silnikami o pojemności do 3,5 litra), w którym energia elektryczna nie jest akumulowana przez podłączenie zewnętrznego źródła zasilania.

Teraz nowe przypisy musi jeszcze zaakceptować Senat, a następnie trafić do podpisu do Prezydenta RP. Jeżeli tak się stanie, to od 1 grudnia tego roku lub 1 stycznia 2020 roku (w zależności od tego kiedy ustawę podpisze Prezydent), akcyza na samochody hybrydowe o pojemności silnika do 2000 cm3 spadnie z 3,1% do 1,55%, natomiast dla wszystkich hybryd o pojemności od 2000 do 3500 cm3 zmniejszy się z 18,6% do 9,3%.

Zobacz także: To będzie rewolucja dla wszystkich kierowców

Jak zauważa portal wysokienapięcie.pl, biorąc pod uwagę stawki akcyzy na auta hybrydowe uchwalone właśnie przez Sejm, skorzystają na tym nabywcy najdroższych samochodów. O ile cena hybrydowej Toyoty Yaris spadnie tylko o ok. tysiąc złotych, to w przypadku hybrydowych aut Porsche ich cena może zostać zredukowana o 40 tys. zł.

Zobacz także: Testujemy Volkswagena Polo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • klio (gość)

    Szukam miłego i kulturalnego faceta na sex spotkania lub stały zwiazek w wieku od 21 do 45lat. Mam na imię Monia lat 24, wzrost 169cm, wiecej moich nagich fotek i kontakt do mnie tu - www.paniedzis.pl i wyszukaj mnie po niku: Kamka napisz do mnie i spotkajmy sie!

  • Rysiek (gość)

    Przydałoby się obniżenie VAT o połowę dla hybryd i elektryków. One są itak 2x droższe więc Państwo miałoby podatki jak za zakup spalinowca, ale zmniejszyłoby to dystans cenowy jaki dzieli spalinowe przeżytki a elektryki/hybrydy

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości