Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Alfa Romeo 166

Data publikacji: Autor: (eres)

fot. Alfa Romeo Flagowy model Alfy Romeo doczekał się zmian stylizacyjnych. Odmienioną Alfę 166 można już kupić w polskich salonach.

 

fot. Alfa Romeo W przeprowadzonym face liftingu chodziło o odświeżenie tego modelu i dodanie bardziej współczesnych rysów, zarówno we wnętrzu, jak i w zewnętrznych kształtach. Nowy kształt lamp przednich i wlotów powietrza spowodował, że linia nadwozia wydaje się lżejsza i bardziej kompaktowa w porównaniu z poprzedniczką. Wsiadając do przedziału pasażerskiego poczujemy się trochę młodziej. Dobrano cztery różne zestawienia tapicerek, w zależności od upodobań klienta zestawione z różnych kolorów skóry i tkanin.

 

fot. Alfa Romeo Gama silników obejmuje aż 6 jednostek napędowych, oferujących różne charakterystyki we współpracy z automatycznymi lub manualnymi przekładniami. Wśród czterech silników benzynowych mamy wybór między 150-konnym 2.0 Twin Spark, 188-konnym 2.5 V6 24V, 220-konnym 3.0V6 oraz 3.2V6 24V rozwijającym moc 240 KM. Kto lubuje się w silnikach wysokoprężnych, znajdzie dwie jednostki sprzężone z 6-biegowymi skrzyniami manualnymi: 150-konną, 10-zaworową 2.4 JTD oraz 175-konną 2.4 Multijet 20V. Ta ostatnia, podobnie jak benzynowa 3.0 V6, może współpracować z nową 5-biegową skrzynią automatyczną CAE.

Na podkreślenie zasługuje podwozie modelu 166, jedno z najsprawniejszych w segmencie. Swoją opinię zawdzięcza udanej kombinacji podwójnych wahaczy przy przedniej osi oraz układowi wielowahaczowego z tyłu.

 

fot. Alfa Romeo Na polskim rynku nowa Alfa sprzedawana jest w dwóch wersjach wyposażeniowych: Impression i Progression. Ceny modelu flagowego odpowiadają prestiżowi i bogatemu wyposażeniu auta. Najtańszy pojazd z silnikiem benzynowym 2.0 kosztuje 139 000 zł. Wydaje się, że odmłodzona Alfa Romeo 166 ma szansę skutecznie konkurować z pojazdami niemieckich marek, które wiodą prym w segmencie aut luksusowych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości