Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37264 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Alfa Romeo 4C i 6C nagrodzone

Data publikacji: Autor: (ip)

Alfa Romeo 4C Concept, Fot: Alfa Romeo Aż cztery wspaniałe nagrody otrzymała marka Alfa Romeo dla współczesnego modelu 4C oraz historycznego 6C 1750 GS szóstej serii z roku 1933 w prestiżowym, datującym się od 1929 roku, konkursie najwspanialszych samochodów zabytkowych świata Concorso di Eleganza w Villa d'Este nad jeziorem Como.

Oprócz wyróżnienia „Concorso d'Eleganza Best of Show" przyznanego  przez międzynarodowe jury oraz równie cennej nagrody Alfa Romeo 4C Concept, Fot: Alfa Romeopubliczności, Alfa Romeo 6C 1750 GS zdobyła także Złoty Puchar „Coppa d'Oro" przyznany w wyniku głosowania zgromadzonej publiczności.

Jest to szczególnie rzadki egzemplarz coupé wystylizowany przez wytwórcę nadwozi Figioniego i zaprezentowany po raz pierwszy w roku 1933 na wystawie w Paryżu, a także uczestnik kilku ówczesnych „konkursów elegancji". Lekka wersja wyścigowa 6C 1750 GS wystartowała w roku 1935 w 24-godzinnym wyścigu LeMans, zajmując pierwsze miejsce w swej kategorii.

W latach 1929 -1933 Alfa Romeo wypuściła serię samochodów sportowych do jazdy drogowej oraz wyczynowej oznaczonych, jako właśnie 6C 1750, czyli napędzanych rzędowym silnikiem sześciocylindrowym o pojemności 1752 cm3. Zaprojektowany przez genialnego Vittorio Jano, samochód Alfa Romeo 6C 1750 pokazany został publicznie po raz pierwszy w Rzymie w roku 1929, a w ciągu następnych czterech lat był stale ulepszany i modernizowany w ramach sześciu Alfa Romeo 4C Concept, Fot: Alfa Romeokolejnych serii produkcyjnych.  Pojazdy te były z reguły oferowane, jako kompletne podwozia z zespołami napędowymi, przeznaczone do zabudowy przez specjalistyczne firmy nadwoziowe -  w dużej części w formie otwartych karoserii dwumiejscowych.

Również zgromadzona publiczność w Villa d'Este zadecydowała o przyznaniu wyróżnienia „Design Award for Concept Cars & Prototypes" (Nagroda za design samochodów koncepcyjnych i prototypów) całkowicie już współczesnej Alfie Romeo 4C. Jako efekt doświadczeń, zgromadzonych w trakcie projektowania samochodów Alfa Romeo 8C Competizione oraz 8C Spider (oba z napędem na koła tylne), model 4C reprezentuje esencję prawdziwie sportowego ducha w myśl najlepszych wartości markowych Alfa Romeo, na które składają się znakomite osiągi, niepowtarzalny włoski styl oraz doskonałość techniczna dla maksimum przyjemności z jazdy w poczuciu pełnego bezpieczeństwa.  Koncepcyjny 4C stanowi przykład klasycznej formuły dwumiejscowego coupé z silnikiem centralnym napędzającym koła tylne, o długości nadwozia w granicach 4 metrów i rozstawie osi poniżej 2,4 metra. Wymiary te podkreślają kompaktowy charakter samochodu, akcentując jednocześnie jego „wrodzoną zwinność i zacięcie sportowe".

Alfa Romeo 4C Concept, Fot: Alfa RomeoAlfa Romeo 4C Concept, Fot: Alfa RomeoAlfa Romeo 4C Concept, Fot: Alfa RomeoAlfa Romeo 4C Concept, Fot: Alfa Romeo

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • pasjonat (gość)

    Taka marka jak Alfa Romeo zasługuje na najwyższe wyróżnienia. Zarówna zabytkowe jak i współczesne model włoskiej marki są ponadczasowe i mają wieki i niepowtarzalny styl.

  • hirohito (gość)

    Nic dziwnego że dostali nagrodę. 4C już jako koncept zachwyca, to co dopiero będzie jeśli już wejdzie do produkcji. Alfa od zawsze robi piękne samochody, i to akurat z koncernu Fiata wychodzą motoryzacyjne "Modelki". Auta z duszą i charakterem.

  • autokasia (gość)

    4c jest piękna. Uwodzi zarówno facetów jak i kobiety:) Chciałabym żeby mąż kupił takie auto, obawiam się tylko że kluczyków za często by nie widział:)

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Alfa Romeo 4C zdjęcia

Alfa Romeo 4C dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Alfa Romeo

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

646 zł