Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Alfa Romeo Crosswagon Q4

Data publikacji: Autor: (mp)

Crosswagon Q4 ma stały napęd na wszystkie koła

Nowy model samochodu rekreacyjno-terenowego zostanie zaprezentowany przez firmę Alfa Romeo. Crosswagon Q4 ma otworzyć włoskiemu producentowi drzwi na rynek coraz bardziej popularnych aut klasy SUV.

 

Alfa Romeo ma skromne tradycje w konstruowaniu pojazdów z napędem na wszystkie koła. Potrzeba rynku „wymusiła” jednak na koncernie Fiata przygotowanie takiego auta. Crosswagon Q4 ma sta³y napêd na wszystkie ko³a

 

W przeciwieństwie do wielu konkurentów w Alfie zastosowano międzyosiowy mechanizm różnicowy Torsen, który przekazuje moment obrotowy na każdą z osi w zmiennej proporcji, w zależności od potrzeb.

 W porówaniu z modelem 156 zwiêkszono prze¶wit

Nadwozie zaprojektowane w centrum stylizacyjnym w Arese przypomina wersję kombi modelu 156. Crosswagon ma jednak zwiększony prześwit. Długość auta wynosi 4,4 m.

 

W chwili obecnej Crosswagon Q4 wyposażony jest tylko w jeden rodzaj silnika: 1,9 JTD 16V o mocy 150 KM. Współpracuje on z  6-przekładniową manualną skrzynią biegów i pozwala na przyspieszenie do 100km/h w 10,2 s oraz rozwinięcie prędkości maksymalnej 192 km/h.

 

Alfa Romeo Crosswagon Q4 dostępna będzie w trzech wersjach wyposażenia: Progression, Distinctive i Luxury.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości