Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Alfa Romeo Racing Team

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Alfa Romeo Alfa Romeo zaprezentowała zespół, który weźmie udział w organizowanych po raz pierwszy Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych.

 Fot. Alfa Romeo

Alfa Romeo Racing Team wystawi do wyścigów cztery Alfy 156 prowadzone przez Gabriele Tarquiniego (Mistrz Europy w sezonie 2003), Fabrizio Giovanardiego (Mistrz Europy w 2001 i w 2002 roku), Augusto Farfusa i Jamesa Thompsona.

 

Mistrzostwa Świata Samochodów Turystycznych 2005 będą się składać z 10 eliminacji. Pierwsza rozegrana zostanie 10 kwietnia na włoskim torze Monza. Następnie zawodnicy rywalizować będą we Francji na torze Magny Cours (1 maja), w Anglii na torze Silverstone (15 maja) i ponownie we Włoszech na Imoli (29 maja). Pierwsze spotkanie poza Europą będzie miało miejsce 26 czerwca na nowym torze Puebla w Meksyku, po czym kierowcy powrócą na Stary Kontynent i zmierzą się na torze Spa-Francorchamps (Belgia, 30 lipca), następnie Oschersleben (Niemcy, 28 sierpnia), wreszcie Istanbuł (Turcja, 18 września) i Walencja (Hiszpania, 2 października). Wielki finał rozegrany zostanie 20 listopada na miejskim torze w Macau w Chinach.

 

W pierwszej edycji Mistrzostw Świata Samochodów Turystycznych, oprócz Alfy Romeo udział wezmą zespoły BMW, Chevroleta, Forda i Seata.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości