Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Alfa Romeo uratowana. Ma najwyższy wzrost sprzedaży w Europie

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Alfa Romeo uratowana. Ma najwyższy wzrost sprzedaży w Europie Giulietta – kompaktowa nowość Alfy – odsunęła widmo przejęcia włoskiej marki przez Volkswagena.

O wykupieniu Alfy Romeo przez koncern z Wolfsburga mówiło się jeszcze na początku roku. Pierwszych pięć miesięcy 2011 roku było jednak wyjątkowo udane dla włoskiej marki.

Testujemy: Alfa Romeo Giulietta Quadrifoglio Verde – prawie jak Ferrari

Mimo kryzysu na rynku nowych samochodów, sprzedaż Alfy Romeo wzrosła w Europie o 54 proc. Żaden z 15 producentów aut ujętych w rankingu ACEA nie zanotował takiego skoku. ACEA to Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów. Jak podaje, w ciągu pięciu pierwszych miesięcy bieżącego roku sprzedaż nowych aut osobowych na Starym Kontynencie (kraje Unii Europejskiej i EFTA) wyniosła nieco ponad 6 milionów sztuk. To wynik o 0,4 proc. niższy w porównaniu z wynikiem zanotowanym w tym samym czasie w 2010 roku.

Od pierwszych dni stycznia do końca maja 2011 roku dealerzy Alfy Romeo w Europie sprzedali 65 557 aut, co oznacza wzrost o 53,9 proc. w porównaniu z wynikiem z 2010 roku. Dobra passa Alfy Romeo trwa także w Polsce. W ciągu pięciu miesięcy 2011 r. klienci nad Wisłą kupili 626 nowych Alf, wśród których największą popularnością cieszyły się modele Giulietta (338 sztuk) oraz MiTo (217 sztuk). To o ponad 200 sztuk lepszy wynik w odniesieniu do analogicznego okresu sprzed roku.

Alfa Romeo Giulietta – kompakt, który zadebiutował w 2010 roku – to najlepiej sprzedający się model słynnej włoskiej marki i tajemnica dobrych wyników w pierwszej połowie 2011 r.

Alfa Romeo uratowana. Ma najwyższy wzrost sprzedaży w Europie
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Alfa Romeo uratowana. Ma najwyższy wzrost sprzedaży w Europie

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości