Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Amerykańska inwestycja

Data publikacji: Autor: (mp)

Firma Eaton Automotive Systems zamierza wybudować w Bielsku – Białej nową fabrykę. Powstawać będą w niej systemy hydrauliczne stosowane w przyśle samochodowym i lotniczym.

 

Jak podała Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych, amerykańska firma zakończyła formalności związane z nabyciem działki o powierzchni 10 ha w obrębie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Mający powstać na jej terenie zakład zatrudni ok. 300 pracowników. Produkcja w nowej fabryce rozpocznie się w 2006 r. i będzie przeznaczona dla europejskich odbiorców.

 

Eaton Automotive Systems stanowi część grupy Eaton Corporation. Wytwarza ona systemy i komponenty elektryczne przeznaczone do kontroli jakości zasilania, rozdziału i pomiaru energii. Zajmuje się także budową systemów sterowania przepływem gazu i rozdziału mocy w silnikach oraz układów kontroli trakcji pojazdów, jak również inteligentnych układów przeniesienia napędu dla ciężarówek. Eaton zatrudnia na całym świecie 55 tys. pracowników i dostarcza swoje produkty odbiorcom z ponad 100 krajów.

 

Eaton Corporation posiada już fabryki w Tczewie i w Bielsku-Białej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości