Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39044 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

AMG świętuje swoje 45-lecie

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: worldcarfans.com

Fot. Mercedes-Benz W tym roku firma AMG, zajmująca się fabrycznym tuningiem modeli Mercedesa, obchodzi 45-lecie swojego istnienia. Z tej okazji przedstawiła plany dotyczące najbliższej przyszłości oraz kierunku, w którym będzie podążał jej rozwój.

Fot. Mercedes-BenzW związku z rocznicą powstania, firma Aufrecht Melcher Großaspach GmbH zaprezentowała strategię "AMG Performance 50". Przedstawiciele marki odmówili wyjawienia szczegółów dotyczących nowych modeli. Wiadomo jedynie, że kolejnym Mercedesem z oznaczeniem AMG będzie nowa Klasa A. Inżynierowie pracują także nad kilkoma wariantami topowej Klasy S, której nowa generacja spodziewana jest jeszcze w 2012 roku.

Ponadto, firma wyjawiła, że w pracach nad swoimi modelami zacznie częściej stosować napęd na obie osie. Obecnie, taki układ napędowy dostępny jest wyłącznie w crossoverach oraz SUV-ach Mercedesa AMG.

Niemcy zamierzają także poprawić relacje ze swoimi klientami. W tym celu zostanie otwarta specjalna hala w fabryce w Affalterbach, w której nabywcy aut będą mogli je osobiście odebrać. Ponadto, świeżo upieczeni właściciele Mercedesów AMG będą mogli wziąć udział w wycieczce po zakładach produkcyjnych, gdzie codziennie powstają najszybsze wersje samochodów spod znaku "trójramiennej gwiazdy".

Ostatnim z aspektów nowej strategii jest zachowanie w swojej ofercie jednostki V12. Silnik ten będzie w dalszym ciągu rozwijany i podobnie jak dotychczas, składany ręcznie.

Założona w 1967 roku firma początkowo opierała swoją działalność wyłącznie na przygotowaniu aut Mercedesa do wyścigów samochodowych. Z biegiem czasu zaczęła także realizować zlecenia od osób prywatnych na modyfikacje ich pojazdów. Współpraca z Mercedesem zacieśniła się w latach 80. XX wieku, a po kilku latach pojawiły się pierwsze, seryjnie produkowane pojazdy tej marki sygnowane logo AMG. Od 2005 roku firma w całości należy do Mercedesa. Obecnie, niemal każdy model tej marki posiada własną, sportową odmianę przygotowaną przez Aufrecht Melcher Großaspach GmbH.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mercedes-Benz zdjęcia

Mercedes-Benz dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mercedes-Benz opinie

Oceń swoje auto

Mercedes-Benz Cena