Wszystko
o samochodach

Motosport / Sporty motocyklowe

Aprilia dominuje na Misano

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Max Biaggi Fot: Aprilia Kolejna odsłona Motocyklowych Mistrzostw Świata kategorii Superbike zawitała tym razem w San Marino na torze Misano Adriatico. Runda okazała się być bardzo udana dla fabrycznego zespołu Aprilii, który wywalczył podwójne zwycięstwo.

Max Biaggi (Aprilia) i Carlos Checa (Ducati) zdominowali pierwszy wyścig. Walka pomiędzy tymi dwoma zawodnikami trwała do Max Biaggi Fot: Apriliasamej mety, jednak to ten pierwszy okazał się lepszym zawodnikiem i odniósł zwycięstwo, mijając linię mety z niewielką przewagą nad aktualnym mistrzem świata. Trzecią pozycję wywalczył Davide Giugliano (Ducati), który po świetnej jeździe dopiero w końcówce wyścigu zaczął tracić dystans do pierwszej dwójki. Czwarte miejsce wpadło w ręce Toma Sykes’a (Kawasaki), natomiast pierwszą piątkę uzupełnił zawodnik dosiadający fabrycznej Hondy – Jonathan Rea. Wielkiego pecha miał Marco Melandri (BMW), który po wyśmienitym początku wyścigu zaczął tracić kolejne pozycje, aż w końcu musiał wycofać się z rywalizacji z powodu problemów technicznych.

Drugi wyścig to absolutna dominacja Maxa Biaggi, który z przewagą ponad pięciu sekund nad Jonathanem Rea zaliczył podwójne zwycięstwo i umocnił się na pozycji lidera w klasyfikacji generalnej. Podium uzupełnił Leon Haslam (BMW). Tym razem nie miał problemów Marco Melandri, który wyścig zakończył na czwartej pozycji. Piąte i szóste miejsce przypadło kolejnym zawodnikom BMW – Ayrtonowi Badoviniemu oraz Michelowi Fabrizio. Tom Sykes po słabym występie na Kawasaki (siódme miejsce) w drugim wyścigu spadł w klasyfikacji generalnej na trzecią pozycję.

Pięć pierwszych miejsc klasyfikacji generalnej:
1. Max Biaggi (Aprilia) – 210,5
2. Jonathan Rea (Honda) – 172
3. Tom Sykes (Kawasaki) – 164,5
4. Marco Melandri (BMW) – 155,5
5. Carlos Checa (Ducati) – 150,5

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości