Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Arrinera przygotowywana do produkcji

Data publikacji: Autor: (az/ip)

Fot: Arrinera Arrinera to pierwszy stworzony w Polsce samochód z segmentu ‘supercars. Prace nad projektem zostały już zakończone, a projekt wchodzi w fazę przygotowania wersji produkcyjnej auta.
Arrinera to pierwszy stworzony w Polsce samochód z tzw. segmentu supercars. Prace nad projektem zostały już zakończone, a projekt wchodzi w fazę przygotowania wersji produkcyjnej auta. 

Model ten charakteryzuje się niskim, dynamicznym nadwoziem o ostrych liniach. Dwa wloty powietrza sprawiają, że pęd powietrza dynamicznie chłodzi rozgrzane hamulce.  8-cylindrowa  jednostka o pojemności 6,2 litra oraz mocy  650 KM została zamontowana centralnie.  Głównym stylistą, który opracował nadwozie Arrinery jest Pavlo Burkarskyy.

We wnętrzu poszczególne elementy zostaną wykonano ze skóry i kompozytów wysokiej jakości. Poza standardowym wyposażeniem, takim jak elektryczne szyby i lusterka oraz klimatyzacja, zamontowane zostały pałąki, które w przypadku dachowania mają zwiększyć bezpieczeństwo podróżujących.  Podobną rolę spełniają czteropunktowe pasy bezpieczeństwa.

ZOBACZ TAKŻE

Arrinera - supersamochód z Polski (film)

Galeria zdjęć Arrinery


Fot: Arrinera Pojazd opcjonalnie będzie mógł mieć zainstalowaną kamerę termowizyjną, która monitoruje przestrzeń kilkuset metrów przed samochodem. Kamera ta w momencie zarejestrowania obiektu o podwyższonej wobec otoczenia temperaturze, czyli przypuszczalnie człowieka lub zwierzęcia, przekaże obraz obiektu na wyświetlaczu umiejscowionym w środkowej konsoli na wysokości oczu.  Dzięki temu wzrośnie poziom bezpieczeństwa w nocy i we mgle.

Arrinera dzięki swoim parametrom jezdnym, jakości wykonania oraz osiągom, chce konkurować z samochodami tworzonymi przez najbardziej renomowane firmy w segmencie supercars.

Samochód powstawał pod nadzorem znanego brytyjskiego  konstruktora Lee Fot: Arrinera Noble'a, który jest członkiem rady nadzorczej Arrinera Automotive S.A. i jej akcjonariuszem.  Odpowiada za aspekty techniczne supersamochodu oraz  za zaprojektowanie i wykonanie wersji produkcyjnej tzw. „rolling chassis” (kompletnej ramy ze wszystkimi niezbędnymi podzespołami).

Arrinera Automotive ma w planach uruchomienie produkcji samochodów w Polsce, jednakże spółka nie zamierza sama budować fabryki. Do budowy aut szuka odpowiednich podwykonawców w naszym kraju. Jak podają przedstawiciele firmy, rozmowy są już bardzo zaawansowane.

Kolejnym krokiem w rozwoju firmy będzie rozpoczęcie pracy nad nowym autem. Ma to być pojazd jedno lub dwuosobowy, całkowicie otwarty, bez bagażnika. Masa samochodu to ok. 500 kg, a moc w granicach 200 – 300 KM. Spółka przewiduje, że cena nie będzie wyższa niż 70 tys funtów brytyjskich (330 tys zł).

Fot: Arrinera Fot: Arrinera Fot: Arrinera

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości