Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Asfaltowe Pomorze

Data publikacji: Autor: Tomasz Falba - Dziennik Bałtycki

Fot. Archiwum: Oby pieniędzy wystarczyło nie tylko na duże inwestycje drogowe. Na naprawy czekają także miejskie ulice.

Pomorskie drogi zamienią się w tym roku w jeden wielki plac budowy. Jeszcze nigdy w historii regionu nie było zaplanowanych tylu inwestycji infrastrukturalnych.

 

Największym drogowym wydarzeniem roku będzie na pewno rozpoczęcie budowy autostrady A-1. Ministerstwo Infrastruktury planuje start tej inwestycji na 2 maja. Koszt budowy pierwszego, 90-kilometrowego odcinka tej drogi, szacowany jest na ponad 2 miliardy złotych. W tej chwili trwają rozmowy z bankami, które mają udzielić kredytów na ten projekt.Fot. Archiwum: Oby pieniêdzy wystarczy³o nie tylko na du¿e inwestycje drogowe. Na naprawy czekaj± tak¿e miejskie ulice.

 

Tegorocznym infrastrukturalnym hitem może być także podjęcie decyzji w sprawie tzw. Trasy Kwidzyńskiej, czyli mostu w Kwidzynie wraz z dojazdami. Samorządowcy chcą, aby stała się ona inwestycją krajową. Wiceminister infrastruktury Jan Ryszard Kurylczyk obiecał, że decyzja w tej sprawie zapadnie jeszcze w tym miesiącu. Jeśli tak się stanie, realizacja projektu, szacowanego na 350 milionów złotych, rozpocznie się już w tym roku.

 

Na decyzję, tym razem jednak Brukseli, czeka także Gdynia. Chodzi o pieniądze na dokończenie budowy Trasy Kwiatkowskiego, która połączy, poprzez obwodnicę Trójmiasta, autostradę A-1 z portem gdyńskim. Koszt budowy: grubo ponad 200 milionów złotych.

 

W ubiegłym roku na drogi krajowe w naszym województwie wydano 250 milionów złotych. W tym roku może być ich jeszcze więcej. Na pewno kontynuowane będą modernizacje dróg krajowych: nr 6 (Trójmiasto-Szczecin) i nr 7 (Trójmiasto-Warszawa).

 

Wyjątkowo dużo pieniędzy - prawie 100 milionów złotych - przeznaczonych zostanie w tym roku także na remonty i modernizacje dróg wojewódzkich. Trafią one m. in. na przebudowę dróg łączących Trójmiasto z Władysławowem i Chojnice z miejscowością Charzykowy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości