Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Astra III coupe?

Data publikacji: Autor: pim

 Podczas najbliższego salonu samochodowego w Genewie Opel przedstawi prototyp GTC Gen_ve. Jego wielkość i wygląd sugerują, że podobnie może wyglądać trzydrzwiowa wersja opla astry III.

Opel GTC Gen_ve (Grand Turismo Compact) to, według Martina Smitha, dyrektora ds. projektowania Adam Opel AG, trzydrzwiowy samochód klasy sport - sedan. Co dowodzi tylko tego, że określenia stosowane w motoryzacji są niebywale pojemne. Klinowa sylwetka samochodu z zaokrąglonym dachem powoduje, że wydaje się mniejszy, niż jest w rzeczywistości. Ma długość 345 cm, jest więc dłuższy od astry kombi. Od wewnątrz przestrzeni dodaje całkowicie przeszklony dach. Obok stylistycznych elementów znanych z vectry i speedstera są hipnotyzujące „oczy”, czyli ciekawie stylizowane lampy przednie i tylne, w oprawach przypominających diamenty. Surowa, sportowa jest także stylistyka wnętrza, w którym zrezygnowano z aluminium, tradycyjnie uznanego za symbol sportowego zacięcia, zastępując je powierzchniami w ciemniejszej tonacji barw.

Czteroosobowy samochód ma wymiary kompaktu mieszczące go między obecną astrą a vectrą. Równie dobrze może okazać się zajawieniem samochodu, który w przyszłości zajmie miejsce niezapomnianej calibry. Na razie jednak bardziej jestem skłonny doszukiwać się pierwszej odsłony astry III. Jesień będzie w tym roku należała do samochodów kompaktowych. Swoje nowości zapowiadają: Volkswgen, Opel, Citroen, Mazda i Skoda. Jedną z najbardziej wyczekiwanych nowinek jest trzecia generacja astry. Na pytanie, na ile opel GTC jest podpowiedzią jej wyglądu będzie można odpowiedzieć dopiero podczas jesiennego salonu samochodowego we Frankfurcie.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości