Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Astra za astrę

Data publikacji: Autor: mw

 Po wielu miesiącach niepewności związanej z zakończeniem produkcji astry classic, znana jest już przyszłość gliwickiej fabryki Opla.

Nadzieja dla Gliwic - opel astra II.
Właśnie trwają prace nad rozpoczeciem produkcji.

Na liniach montażowych obok agilli znajdzie się niebawem druga generacja astry. Plany Opla zakładają produkcję na poziomie 40 tysięcy sztuk rocznie, przy czym auta te przeznaczone będą na rynki Europy Centralnej. Łącznie z agillą, bramy zakładu w Gliwicach opuszczać będzie ponad 130 tysięcy samochodów.

Termin rozpoczęcia produkcji astry II na Śląsku (trzeci kwartał bieżącego roku) wybrano nie przypadkowo. W tym samym czasie inne zakłady Opla przejdą na wytwarzanie astr trzeciej generacji. Po osiągnięciu pełnym mocy, w gliwickiej fabryce powstawać będzie 40 tysięcy "dwójek" rocznie.

- Dzisiejsza decyzja jest ważnym krokiem w rozwoju zakładu Opel Polska. Drugi model pozwoli nam optymalnie wykorzystać zarówno moce produkcyjne, jak i wysokie umiejętności naszych pracowników. Wpłynie to również na stabilizację pozycji zakładu, dzięki uniezależnieniu produkcji od popytu tylko na jeden produkt - stwierdził Romuald Rytwiński, dyrektor generalny GM Poland i Opel Polska.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości